Harley-Davidson przygotowuje w Pradze obchody 115 rocznicy

- MotoRmania

• W przyszłym roku Harley-Davidson® będzie świętował 115 rocznicę swojego istnienia (1903-2018)
• Obchody jubileuszu odbędą się podczas poświęconego tej rocznicy wydarzenia, które odbędzie się w Pradze w dniach od 5 do 8 lipca 2018 roku. Po nim, w dniach 30 sierpnia – 3 września zostanie zorganizowane podobne wydarzenie w Milwaukee
• Wszyscy byli, obecni i przyszli motocykliści oraz pasjonaci jednośladów będą mile widziani! To będzie wielka impreza!
• Wystawa prezentująca całą historię H-D w strefie Expo z ponad 150 motocyklami oraz parada przez Pragę
• Wydarzenie, organizowane przy pełnym wsparciu rządu Czech, będzie stanowić centralny punkt międzynarodowych obchodów rocznicowych marki Harley-Davidson. Organizatorzy spodziewają się ponad 100 000 odwiedzających w ciągu czterech dni trwania imprezy.

informacja prasowa

Rok 2018 będzie 115 rokiem obecności marki Harley-Davidson® na rynku. Aby uczcić ten fakt, zaplanowano z właściwym rozmachem dwa poświęcone temu wydarzenia: obchody Jubileuszu w Pradze w dniach 5-8 lipca 2018 r. oraz w Milwaukee w dniach 30 sierpnia – 3 września. Harley-Davidson zorganizuje dla pasjonatów jednośladów dwie ogromne imprezy. I to dla wszystkich pasjonatów; dla każdego, kto pamięta, jakie uczucie towarzyszyło pierwszej przejażdżce rowerem po ulicy. Oraz dla tych, którzy poszli o krok dalej…

Dla pokoleń ojców, synów, matek, braci, sióstr i przyjaciół, którzy odpalili silniki i nawiązali więź na całe życie, podążając w stronę własnych horyzontów i goniąc za swoimi marzeniami. Dla motocyklistów szosowych, amatorów jazdy w sobotnią noc, ścigających się, członków klubów, mistrzów domowego tuningu oraz niestrudzenie pochłaniających kilometry wojowników szos.

115Anniversary

115 Rocznica w Pradze to impreza dla wszystkich. Bo najważniejsza jest jazda, duch wyścigów i nawiązywanie nowych kontaktów z ludźmi, którzy dzielą pasję jazdy na dwóch kołach. Dlatego do Pragi zaproszeni są wszyscy – obecni motocykliści oraz ci, którzy jeszcze nie zaczęli przygody z jazdą na motocyklu. Obchody jubileuszu wpisują się w kalendarz wielkich imprez organizowanych przez Harley-Davidson w Europie, w tym European Bike Week w Austrii, gdzie przez kilka dni września ponad 120 000 osób uczestniczy w święcie motocykli i muzyki.

Miejsce imprezy jest doskonale dobrane. Marka Harley-Davidson ma w Czechach długą historię, a w Pradze znajduje się najstarszy w Europie, działający już od 90 lat, klub H-D ­- Harley-Davidson Club Praha.

W ramach obchodów 115 rocznicy istnienia marki, w Strefie Expo zostanie zaprezentowanych ponad 150 motocykli Harley-Davidson, a uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję odbyć interaktywną podróż przez historię marki od jej początków w 1903 roku. Uczestnicy imprezy będą mogli również przetestować modele z rocznika 2018 w ramach Harley-Davidson Demo Truck.

W centralnym punkcie powstanie wioska H.O.G., a Arena Dark Custom będzie połączeniem mrocznego wystroju i adrenaliny. Występy na żywo zapewnią grające rock, blues, reggae i rap czeskie i słowackie zespoły, a motocyklowy pokaz kaskaderski Stunt Show z pewnością przyspieszy bicie serca.

W sobotę 7 lipca uczestnicy zatrzymanego ruchu ulicznego i mieszkańcy czeskiej stolicy będą świadkami przejazdu tysięcy motocykli Harley-Davidson przez historyczne centrum Pragi. Dla jadących w Paradzie będzie to prawdziwy powód do dumy ponieważ podstawą do udziału będzie, poza zakupem Pakietu Uczestnika, wylosowanie specjalnego kuponu. Pokaz Custom Bike Show będzie okazją do podziwiania efektów kreatywności konstruktorów, a Strefa Rodzinna zadba o uśmiechy na twarzach najmłodszych – w końcu Harley-Davidson nie jest zastrzeżony tylko dla dorosłych. Starsze dzieci będą mogły przetestować swoje umiejętności ­w konkursie Biker Games!

Marka Jeep®, kluczowy partner i oficjalny sponsor największych imprez Harley-Davidson, podczas obchodów jubileuszowych 115 Rocznicy w Pradze umożliwi jazdę jednym z kultowych produktów marki. W strefie Jeep Lounge będzie można również kupić akcesoria sygnowane logo Jeep.

Harley 115 lat praga (2)

Jarda Vavrina, dyrektor zarządzający Harley-Davidson Praha, nie może doczekać się Jubileuszu: „Z klubem Harley-Davidson Praha, którego historia sięga roku 1928, przejechaliśmy wiele kilometrów. 115 Rocznica w Pradze będzie w wyjątkowym wydarzeniem 2018 roku. Z niecierpliwością czekamy, aby powitać wszystkich uczestników w naszym mieście, które, dzięki swojej historii, wkładowi w kulturę i pięknu jest światowej klasy celem podróży wielu turystów.”

Marc McAlister, dyrektor zarządzający Harley-Davidson ds. międzynarodowych, przyznał, że: „Nie mogę się doczekać świętowania 115-lecia istnienia fantastycznych motocykli Harley-Davidson z przyjaciółmi, rodziną, motocyklistami i fanami w Pradze. Nie ma lepszego miejsca do spotkania się z miłośnikami marki, aby świętować osiągnięcie kamienia milowego w historii firmy. Jesteśmy ogromnie wdzięczni miastu Praga za otwarcie drzwi motocyklistom z całego świata, umożliwiając im udział w tych wyjątkowych obchodach. Niech zabawa się zacznie!”

Karla Šlechtová, Minister Rozwoju Regionalnego, jest również zachwycona: „Jesteśmy bardzo dumni z tego, że Harley-Davidson wybrał Pragę na główne miasto obchodów 115 Rocznicy. Z niecierpliwością czekamy na fanów marki Harley-Davidson, wszystkich miłośników motocykli oraz wszystkich chętnych do udziału. Mamy nadzieję, że wszyscy będą się świetnie bawić oraz że uczestnicy doświadczą magicznej atmosfery naszego położonego w samym sercu Europy miasta … To dla nas świetna okazja, aby pochwalić się pięknem Pragi i Czech. Wydarzenie z pewnością będzie miało pozytywne oddziaływanie ekonomiczne.

Można już rezerwować bilety na imprezę rocznicową w Pradze; jest też możliwy zakup Pakietu Uczestnika o unikalnej zawartości. Więcej informacji dostępnych pod adresem  www.h-d.com/115

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl