Guy Martin na S1000RR vs David Coulthard w F1 – pojedynek na torze!
Piotr Jędrzejak
4 maja 2016

W ramach programu Speed With Guy Martin zorganizowany został całkiem ciekawy pojedynek „na bogato”.

Świat widział już masę wszelkiego rodzaju pojedynków pomiędzy samochodami i motocyklami, a jednak za każdym razem oglądamy takie rzeczy z zapartym tchem. Tym razem starcie zostało zorganizowane przez stację North One Television, w ramach programu „Speed With Guy Martin” (pamiętacie ścianę śmierci?). W pojedynku udział wzięli Guy Martin i jego zespół Tyco BMW z wyścigów drogowych oraz David Coulthard razem z całym teamem Red Bull RB8 Formula 1.

Zwykły wyścig byłby zbyt łatwy i zbyt oczywisty, a skoro wynajęty został śmigłowiec do zdjęć z powietrza, trzeba było zorganizować to z rozmachem. Dlatego Guy i David pojedynkowali się w różnych sprawdzianach, jak na przykład testy przyspieszenia oraz hamowania, slalom, czy wyścig na torze. Pełny, 47-minutowy odcinek „Speed” możecie obejrzeć na stronie Channel4, ale stacja na szczęście udostępniła też jego część na YouTubie.

Tutaj zobaczycie pojedynek na torze Silverstone. Rekord Superbików wynosi 2 minuty i 3 sekundy, a rekord F1 jest aż o 30 sekund lepszy… Dlatego S1000RR musi pokonać 3 okrążenia, a F1 o jedno więcej. Jak to się skończy? Zobaczcie sami. Zwróćcie też uwagę, jak bardzo zawodnicy i członkowie zespołu byli zafascynowani swoimi „przeciwnikami”.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły