Doug Danger przeskakuje 22 samochody na Harleyu z 1972 roku!
Piotr Jędrzejak
20 sierpnia 2015

Legendarny Evel Knievel też próbował wykonać tę sztuczkę, ale nie udało się. Kilkanaście dni temu w czasie zlotu w Sturgis, kaskader Doug Danger podjął się wyzwania!

Doug jest już w „branży” od dawna, a na swoim koncie ma między innymi rekord Guinnessa w najdłuższym skoku motocyklowym. Przeskoczył też Boeinga 737. Lot na 22 samochodami to jednak spore wyzwanie. Gdy Evel Knievel chciał tego dokonać w 1972 roku (na motocyklu, który zbudował w tym samym roku), poprosił o dodatkową rampę nad ostatnimi trzema samochodami – to właśnie od niej się odbił, co oznaczało, że wyczyn nie został zaliczony.

Teraz Doug Danger spróbował powtórzyć wyczyn legendy. Użył do tego repliki motocykla Evela, czyli Harley-Davidsona XR750 z 1972 roku. Jak powiedział po lądowaniu:

„To jest najlepszy dzień mojego życia. Motocykl wylądował jak tona cegieł i nie byłem wcale pewien, czy uda mi się go utrzymać w pionie, ale wyszło! Pobiłem rekord Evela i przeleciałem te 22 samochody!”

 

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły