Czy tryb motocyklowy w Google Maps trafi do Europy? Jest petycja!

- Piotr Jędrzejak

Zaledwie 3 miesiące temu pisaliśmy o nowej funkcji w jednej z najpopularniejszych aplikacji nawigacyjnych. Mapy Google otrzymały specjalny tryb motocyklowy. Niestety dostępny jest on wyłącznie dla Indii, a korporacja z kolorowym logo dość enigmatycznie podchodziła do tematu wprowadzenia funkcji w innych krajach.

Teraz pewna firma zajmująca się pośrednictwem ubezpieczeniowym z Wielkiej Brytanii, Carole Nash rozpoczęła petycję, aby tryb motocyklowy w Google Maps pojawił się również na Wyspach.

Tryb motocyklowy daje możliwość wyboru trasy bardziej wydajnej pod względem podróżowania jednośladem. Daje wgląd w parkingi przystosowane dla motocykli, czas dojazdu oblicza w „motocyklowy” sposób oraz proponuje drogi, które są niedostępne dla większych pojazdów.

Zgodnie z tym, co twierdzi FEMA (Federacja Europejskich Związków Motocyklowych), przemieszczanie się jednośladem w dużych miastach europejskich, może skrócić czas podróży aż o 66%, w porównaniu do tego, co oferuje podróż samochodem. Z kolei badanie przeprowadzone przez Transport & Mobility Leuven dowodzi, że gdyby tylko 10% samochodów na drogach zostało zastąpionych przez motocykle, korki zmniejszyłyby się o 40%.

Czy takie argumenty są wystarczające, aby wprowadzić tryb motocyklowy nie tylko w Indiach? Carole Nash w swojej petycji wnioskuje o wprowadzenie trybu motocyklowego do Wielkiej Brytanii, ale nie oszukujmy się. Tamtejszy rynek motocyklowy jest zdecydowanie większy, niż w Polsce. A jeżeli nowa funkcja Map Google pojawi się w Europie, to do Polski również trafi.

Jeżeli chcecie dołączyć się do petycji, możecie to zrobić na change.org.

Akcję popiera Związek Przemysłu Motocyklowego (Motorcycle Industry Association, MCIA). CEO Tony Campbell powiedział: „MCIA w pełni wspiera petycję do Google Maps o wprowadzenie czasów podróży dopasowanych do jednośladów. Czas podróży samochodem nie jest zbyt dokładny w przypadku motocyklistów, ponieważ oni przejeżdżają przez korki w godzinach szczytu w czasie, który można uzyskać w luźnym ruchu samochodowym. To zostało potwierdzone przez wiele „miejskich wyzwań” w wielu krajach Europy.” [MotoRmania również przeprowadziła takie miejskie wyzwanie.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl