Customowy adventure na bazie Harley-Davidsona i Hondy Africa Twin
Piotr Jędrzejak
14 sierpnia 2018

Wygląda ciekawie. Ciekawe jak jeździ.

Całkiem niedawno Harley-Davidson ogłosił swoje plany na najbliższe 4 lata. Wśród zapowiadanych motocykli jest również model Adventure, który wywołał w internecie chyba największe zamieszanie. W końcu Harley nie do końca specjalizuje się w tego typu motocyklach… Nowy model ma nazywać się Pan America 1250 i trafi na rynek w 2020 roku.

Tak się przypadkiem złożyło, że pewien warsztat zajmujący się modyfikacjami Harleyów, San Diego Customs, już od pewnego czasu pracował nad podobnym projektem. Jeszcze nie mamy szczegółowych informacji na jego temat, ale wiemy, że w końcu udało się motocykl odpalić i jest gotowy do jazdy.

Po lewej custom na bazie Harleya i Hondy; po prawej oficjalne zdjęcie Pan America 1250 na 2020 r.

Konstrukcyjnie bazuje na HD Sport Glide, ale nie da się ukryć, że ma też sporo z Hondy Africa Twin. Znalazło się tam zawieszenie Ohlins, a tylny wahacz to customowa konstrukcja. Ekipa San Diego Customs nazwała ten motocykl SDC FXADV 2018. Obejrzyjcie jak to wygląda i posłuchajcie jak pracuje!

Podoba się? My mamy pewne wątpliwości co do podniesionej kierownicy i podejrzanie niskiej kanapy. No i po co tam światła wsteczne? 😉

HD Softail Sport Glide przed i po.
Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły