LRP Poland znów w czołówce w Poznaniu

- MotoRmania

Arnaud Friedrich z ekipy LRP Poland ukończył oba wyścigi czwartej rundy motocyklowych mistrzostw Polski klasy Superstock 1000 na trzeciej pozycji, sięgając po swoje ósme i dziewiąte podium na dziesięć tegorocznych startów.

Informacja Prasowa

Dosiadający BMW S1000RR na oponach Pirelli, 18-latek imponował już podczas kwalifikacji, sięgając po czwarte pole startowe do połączonych wyścigów klas Superstock 1000 i Superbike oraz drugi czas w swojej klasie. Pierwszy wyścig upłynął pod znakiem ekstremalnych warunków i jazdy w strugach ulewnego deszczu. W drugim, już na suchym torze, młody Niemiec do ostatnich metrów walczył o zwycięstwo, rozmijając się z wygraną o zaledwie jedną sekundę.

Solidny weekend w klasie Superbike zaliczył również jeżdżący menedżer ekipy, Bartłomiej Lewandowski, który w Poznaniu świętował też swoje urodziny, a oba wyścigi kończył na piątej pozycji. W niedzielę piąte i siódme miejsce w kategorii Superstock 1000 zajęli z kolei Grzegorz Hanuszewicz i Jarosław Szczęsny.

Piąta i przedostatnia runda mistrzostw Polski, ponownie połączona z Pucharem Europy Alpe Adria, w którym Friedrich także walczy o czołowe pozycje, odbędzie się na przełomie sierpnia i września na austriackim torze Red Bull Ring.

„To był ekstremalnie trudny weekend, ponieważ sobotni wyścig odbył się na mokrym torze, a pogoda zmieniała się z minuty na minutę, zmuszając mechaników do bardzo intensywnej pracy i częstych zmian ustawień naszych motocykli BMW oraz opon Pirelli – mówi Bartłomiej Lewandowski. – Arnaud kolejny raz pokazał imponującą, jak na osiemnastolatka, bezbłędną i powtarzalną jazdę mimo kapryśnej aury, oba wyścigi kończąc na podium i umacniając się w czołówce klasyfikacji generalnej, w której wszystko jeszcze może się zdarzyć. Tym bardziej, że przed nami nowy dla wszystkich tor, Red Bull Ring, a następnie nasz ulubieniec, czyli Oschersleben, gdzie startowaliśmy już wielokrotnie w MŚ FIM EWC. W ostatnich wyścigach celujemy więc w zwycięstwa i to nasz główny priorytet. Tytuł wciąż jest w zasięgu i choć nie będzie to łatwe to nie poddajemy się i będziemy walczyć do samego końca. Dla mnie weekend w Poznaniu także był udany. Dziękuję kibicom za gorący doping, a także wszystkim naszym przyjaciołom i rywalom, którzy zrobili mi w sobotę piękną, urodzinową niespodziankę.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl