Chile: 16-letni złodziej zastrzelony przez policjanta na motocyklu [video 18+]
Piotr Jędrzejak
23 lutego 2015

Po opublikowaniu nagrania z tej akcji, telewizja i policja są pod ogromną falą krytyki. Policja za to, że w wyniku akcji 16-latek stracił życie, a telewizja za to, że wyemitowała drastyczne nagranie na antenie.

Rzecz miała miejsce na początku lutego w San Bernardo, na południu Chile. 16-latek ukradł samochód, a na drodze swojej ucieczki poważnie potrącił jedną osobę. Został zlokalizowany na zakorkowanej obwodnicy, gdzie wysłano do niego policjantów na motocyklach. Gdy funkcjonariusz rozpoznał samochód, zatrzymał swój jednoślad, wyciągnął broń i starał się zatrzymać kierowcę. Ten wtedy znowu podjął się ucieczki, taranując motocykl drugiego funkcjonariusza i rozbijając się pomiędzy autami. Policjant rzucił się w pościg pieszy za samochodem.

Wtedy, jak powiedział rzecznik policji: „Jako że kierowca stanowił zagrożenie dla innych użytkowników ruchu, funkcjonariusz zdecydował się na użycie broni aby wyeliminować zagrożenie.”

Policjant oddał kilka strzałów w stronę samochodu. Trafił. Gdy podszedł do samochodu, widać że kierowca siedzi nieruchomo – jest poważnie ranny i prawdopodobnie stracił przytomność. Gdy przyjechała karetka, jeszcze żył. Zmarł później w szpitalu.

Policja uważa, że użycie broni było niezbędne – kierowca stanowił poważne zagrożenie i nie zatrzymywał się pomimo kilku wezwań. Funkcjonariusze nie mieli pojęcia, że miał tylko 16 lat.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły