Brazylia: Policjanci na motocyklach zatrzymują uzbrojonego złodzieja – onboard z akcji
Piotr Jędrzejak
10 listopada 2014

Błyskawiczna reakcja, odpowiednio wyprowadzony atak i szybkie obezwładnienie rabusia. Tak działa policja w Sao Paulo!

W Brazylii i generalnie w Ameryce Południowej motocykle to nie tylko hobby, ale również narzędzie do dokonywania kradzieży i innych przestępstw. Tym razem zobaczcie akcję z Brazylii, z São Paulo – tamtejsi funkcjonariusze na motocyklach (jeżdżą Yamahami XT660R, co jest świetnym wyborem do miejskich szarży przez krawężniki i wąskie ulice) zauważyli gościa motocyklu, który akurat był w trakcie rabunku z bronią w ręku. Akcja była natychmiastowa, a obejrzycie ją z kamerki na kasku, w które policjanci również są zaopatrzeni.

Szbki nawrót przez krawężniki, wjazd pod prąd pomiędzy samochodami i atak na rabusia. Ten spanikował, ale policjant zachował zimną krew, zeskoczył ze swojego motocykla i go obezwładnił. Drugi policjant, w razie konieczności kontynuowania pościgu, pozostaje za kierownicą. Akcja wygląda na wzorową!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły