Audi pracuje nad swoim własnym jednośladem!
Piotr Jędrzejak
18 lipca 2012

Projekt jest oficjalnie potwierdzony, ale nie znamy jeszcze szczegółów – skuter, czy motocykl?

Panowie z angielskiego Autocar mieli okazję spotkać się z szefem sprzedaży i marketingu Audi, Peterem Schwarzenbauerem. Niemiec przyznał, że Audi jest aktualnie w trakcie projektowania swojego własnego jednośladu. Nie zdradził jednak, czy jest to skuter, czy motocykl, ale obiecał, że „nie stworzą Ducati ze znaczkiem Audi”. To dobrze, w końcu Ducati miało pozostać Ducati, a nie Audi.

Porywanie się na rynek typowo motocyklowy może brzmieć trochę nierozsądnie, dlatego zdecydowanie bardziej prawdopodobne jest stworzenie skutera. Ciężko stwierdzić, czy będzie to sprzęt pokroju spalinowego BMW C600 lub jego elektrycznego odpowiednika, czy też może mały, elektryczny skuter podobny do tego, co oferował będzie Mini i Smart. Tak czy inaczej, jednoślad ze znaczkiem Audi na pewno znajdzie się na półce premium, a jak stwierdził Schwarzenbauer, będzie on wpisywał się w przyszłościowe rozwiązania transportowe dla podróży po mieście. Biorąc do tego pod uwagę pomysły wykorzystane w techno-rowerze Audi, może być naprawdę ciekawie.

Autocar wyciągął też informację na temat nowego modelu samochodu Audi – wprawdzie nie jest to związane z motocyklami, ale może kogoś z Was zainteresuje. Projektanci z Ingolstadt pracują nad 7-miejscowym minivanem klasy premium. Jego wyróżnikiem będzie sportowy charakter, podobnie jak ma to miejsce w przypadku Forda S-Max.

 

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły