Smart eScooter – definitywnie w 2014
Piotr Jędrzejak
17 maja 2012

W 2014 roku w salonach Smarta pojawi się skuter elektryczny!

Na targach motoryzacyjnych w Paryżu w 2012 roku pojawił się skuter elektryczny od Smarta. Teraz gigant motoryzacyjny Daimler mówi, że pojazd ten na pewno trafi do produkcji.

Na spotkaniu dealerów w Szwajcarii, dr. Joachim Schmidt, Wice Prezydent Mercedes-Benz Cars ws. Sprzedaży i Marketingu oficjalnie powiedział: „Decyzja dotycząca eskutera została podjęta. Tym krokiem dodajemy następny niezbędny składnik oferty Smarta, poszerzając tym samym wybór możliwych środków transportu miejskiego w przyszłości.”

http://www.youtube.com/watch?v=OD4O9WZlSCo

Decyzja ta, to wprowadzenie eScootera na rynek w roku 2014. Jedyne konkretne dane techniczne, to jak mówi dział PR „wiele cech innowacyjnych i wyznaczających trendy – nowy produkt z pewnością będzie prawdziwie inteligentny”. Na targach w Paryżu mówiono, że skuter ma mieć silnik o mocy 4 kilowatów, który pozwoli rozpędzić się do 45 km/h, a bateria wystarczy na ok 100 km. Te dane mają jednak aż dwa lata, a od tamtej pory wydajność akumulatorów oraz silników znacznie wzrosła. Na pokładzie mogą znaleźć się takie elementy, jak oświetlenie LED czy mocowanie na smartfona zamiast deski rozdzielczej, a linia eskutera wzorowana jest klasycznych skuterach. Swoją drogą, czy ta owiewka czegoś Wam nie przypomina?

Wygląda na to, że na rynku pojawi się skuter elektryczny znanej marki, którego produkcję będzie można określić jako wielkoskalową. To czego można jednak obawiać się, jak to zwykle bywa w przypadku Smarta, to cena. Co sądzicie o eScooterze?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły