Alex Marquez, brat Marca pojedzie w Moto3
Piotr Jędrzejak
18 lipca 2012

Do tej pory Alex startował w Moto3 z dziką kartą już trzykrotnie.

Młodszy brat Marca Marqueza, hitu ostatniego sezonu i przyszłego fabrycznego kierowcy Repsol Hondy, dostaje pełen etat w Moto3. 16-latek zacznie swoją nową pracę 19. sierpnia na GP Indianapolis.

Marc i Emilio

Alex startował już w Moto3 trzykrotnie z dziką kartą – w Jerez, gdzie był 12., Estoril (15) oraz w Katalonii (6). Wyłowił go poszukiwacz talentów i manager zespołu Estrella Galicia oraz wieloletni manager starszego Marqueza, Emilio Alzamora. Alex pojedzie w zespole Ambrogio Next Racing, gdzie zajmie miejsce jednego z aktualnych z zawodników – Guliana Pedone lub Simona Grotzky. Team przesiadł się po pierwszych wyścigach z motocykli Oral na Hondy z podwoziem Sutera, ale nie zmieniło to wyników, więc szef, Fiorenzo Caponera, postanowił zmienić skład. W tym zespole w dawnej klasie 125ccm jeździł m.in. zwycięzca ostatniego wyścigu Moto2, Andrea Iannone.

Alex Marquez aktualnie ściga się w mistrzostwach Hiszpanii i prowadzi w generalce – nie jest jeszcze jasne, czy Alex porzuci starty, ale ostatnie trzy rundy nie kolidują z Moto3, więc najprawdopodobniej będzie walczył o zwycięstwo.

Czy Alex, tak jak jego starszy brat, stanie się jednym z najbardziej pożądanych młodych kierowców?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły