Anglia: policja zniszczyła motocykle skonfiskowane po nielegalnym przejeździe

- Piotr Jędrzejak

Gang motocyklistów zorganizował sobie nielegalny stunterski przejazd po mieście. Policja ich wyłapała, ukarała, a motocykle skonfiskowano i niektóre zniszczono.

W minionym miesiącu do końca dobiegł proces, który rozpoczął się w 2016 roku. Chodzi o nielegalny stunt przejazd w okolicy Solihull oraz Birmingham. 29 mężczyzn zostało skazanych.

Zdecydowana większość otrzymała wyroki w zawieszeniu, ale jeden z nich, przywódca, Andrew „Dru” Timlinson dostał 2 lata za kratkami, a Matthew Sidwell 12 miesięcy.

policja niszczy motocykle stunt

W trakcie śledztwa policja skonfiskowała ponad 20 motocykli. Teraz 10 z nich zostało skasowanych na złomowisku w Brimingham. Reszta z pojazdów została zniszczona wcześniej, a kilka zostało przekazanych dla szkół technicznych.

„Te motocykle były używane do niebezpiecznej jazdy, narażając innych użytkowników dróg oraz przechodniów” – mówił komendant Jack Hadley. „Ich właściciela zostali już osądzeni w sądzie, ale jest ważne, aby pokazać, że jesteśmy także w stanie wydać nakaz zniszczenia ich motocykli.

Niektóre z tych motocykli kosztują tysiące funtów, więc to jasne przesłanie, aby motocykliści najpierw długo pomyśleli, zanim wyjadą na drogi – ponieważ tylko niektóre z tych pojazdów mogły być na drogach używane.

Niektóre typy crossów, mini moto, czy pitbików nie są dopuszczone do ruchu publicznego, nie mają ubezpieczenia i rejestracji, a więc jazda jest nielegalna. Ich właściciele to wiedzieli, dlatego jeżdżą z zakrytymi twarzami, aby nie dało się ich zidentyfikować.”

Policja z West Midlands twierdzi, że teraz, na 3 lata po tamtych wydarzeniach, mają już większe możliwości zatrzymywania. Mogą stosować kolczatki Stinger, mają specjalne spreje do oznaczania uciekinierów, a nowe polityka zezwala także na taranowanie.

policja niszczy quada stunt

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl