[Mixed reality] Symulator jazdy motocyklem, w którym nawet przeciwskręt działa!
Piotr Jędrzejak
19 kwietnia 2019

W takie gry to możemy grać!

Jeżeli chodzi o naszą znajomość gier komputerowych czy konsolowych, to tak, lubimy sobie czasem pograć. I tyle. Są jednak tacy ludzie, jak Marcel Pfister. Gość ma wysokiej jakości komputer, wiele osprzętu i profesjonalnie bawi się w gry typu „sim”. Są to gry wyścigowe, samochodowe i motocyklowe, charakteryzujące się perfekcyjnym odzwierciedleniem prawdziwych praw fizyki. Ponadto Marcel dodaje do tego wysokiej jakości okulary Virtual Reality i efekcie wychodzi coś wspaniałego. Nie gra jednak na „myszce i klawiaturze”, ale posiada fotel, pedały, kierownice i inne niezbędne kontrolery (tak, wszystko wysokiej jakości).

Ostatnio zaczął zbudował totalnie odjechany symulator jazdy motocyklem. Tak powstało „mixed reality”.

Marcel kupił w internecie specjalną kierownicę motocyklową, połączył ją z komputerem tak, że manetka gazu czy hamulca działa jak trzeba. Kierownicę zamontował do urządzenia zwanego „Fanatec Universal Hub”. Jest to podstawa do budowania kierownic, więc wszystko działa. Następnie wszystko skonfigurował jak trzeba. Marcel ma także motocykl sportowy i jest stałym bywalcem track-dayów, a więc wie jak jednoślad powinien się zachowywać.

Efekt? Zobaczcie na filmie. Udało mu się stworzyć tak realistyczny zestaw, że działa nawet technika przeciwskrętu!

Gra: GP Bikes (gp-bikes.com/)
Tor: Brno (mod from gp-bikes forum)
Motocykl: MotoGP Honda of Marc Marquez (mod from gp-bikes forum)

Jeżdżąc, Marcel póki co siedzi w fotelu „samochodowym”, ale już jest w trakcie budowania stanowiska na wzór prawdziwego motocykla. Jeżeli jesteście ciekawi jak wygląda konfiguracja, patrzcie:

Sprzęt:

Fanatec Universal Hub
Fanatec Clubsport Shifter SQ
Fanatec Clubsport Pedals V3
Fanatec High Torque Wheel Base
Fanatec ClubSport Handbrake
Custom Handlebar and controls
Sim-Lab Cockpit
Oculus Rift Virtual Reality Headset

Komputer: Intel i7 4790k, 16GB Ram, GTX 1080

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły