Anglia: policja walczy z kradzieżami, daje zniżki na łańcuch i blokadę!

- Piotr Jędrzejak

Władze w Hastings doszły do wniosku, ze o swoich młodych, jednośladowych obywateli warto zadbać!

Policja w Hastings (południe Anglii) weszła we współpracę z lokalnym dealerem motocykli, Hastings Motorcycle Centre. Władze wpadły na pomysł, żeby pomóc właścicielom motocykli do 125 ccm w dbaniu o bezpieczeństwo własnych jednośladów i przygotowały dla nich ogromny rabat na łańcuch oraz blokadę na tarczę.

Otóż każdy, kto przyjdzie na komendę policji w Hastings (Bohemia Road, St. Leonards), a następnie przedstawi dokument V5 (tamtejszy dowód rejestracyjny), potwierdzenie ubezpieczenia oraz swoje prawo jazdy, otrzyma voucher. Ten będzie można zrealizować we wspomnianym salonie motocyklowym, kupując łańcuch Sword oraz blokadę Blaster. A gdzie kryje się korzyść? Normalna cena tego zestawu to 39,99 funtów, a dzięki policjantom spada ona do zaledwie 5£! Krótko mówiąc, wartość ponad 180 złotych zostaje w kieszeni! Ale uwaga, na młodych motocyklistów czeka tylko 50 voucherów, a więc kto pierwszy, ten lepszy.

Ale to nie wszystko! Policjanci ustawili też na mieście motocykl 125 ccm, który służy jako przynęta. Dzięki temu funkcjonariusze mają nadzieję przyłapać złodziei na gorącym uczynku.

Jak powiedział sierżant Dave Townsend:
„Vouchery to tylko jeden ze sposobów naszej walki o zmniejszenie liczby kradzieży motocykli w naszym mieście.

Niedawno nawiązaliśmy współpracę z lokalnym dealerem jednośladów JS Gedge, który dostarczył nam motocykl 125. Używamy go właśnie jako przynętę w rejonach, gdzie występuje najwięcej kradzieży.

Ekipa policjantów i dzielnicowi również ciężko pracują nad przekazaniem wiedzy – szczególnie młodym motocyklistom – dotyczącej tego co robić, aby nie stać się ofiarą kradzieży lub przestępstwa.

Nauka jazdy, zakup motocykla, odpowiednik akcesoriów i ubezpieczenia to w sumie sporo pieniędzy. Dlatego zachęcamy młodych motocyklistów, aby stali się jednymi ze szczęśliwej 50-tki tych osób, które załapią się na vouchera, czyli łańcuch i blokadę w świetnej cenie dla swoich sprzętów 50 ccm lub 125 ccm. Kto pierwszy, ten lepszy, nie spóźnijcie się!”

Miastu Hastings oficjalnie zazdrościmy policji.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl