Anglia: linka na motocyklistów rozwieszona na ulicy w mieście!

- Piotr Jędrzejak

Policja poszukuje człowieka, który rozwiesił grubą żyłkę w poprzek ulicy. Żyła stanowiła poważne zagrożenie dla motocyklistów i rowerzystów.

Linki rozwieszane na wysokości szyi niestety nie są nowością, również w Polsce, ale w angielskim mieście Totton najwyraźniej mieszka ktoś, kto nie tylko bardzo nie lubi motocykli, a przy tym – mówiąc delikatnie – brakuje mu trochę wyobraźni. Gruba żyłka zwisła w poprzek ulicy Water Lane, w dzielnicy mieszkalnej (zdjęcie okolicy tego miejsca widzicie na górze). Zabudowania przy drodze to głównie domy jednorodzinne. Żyłka wisiała na wysokości szyi i nie ma wątpliwości, że gdyby trafił w nią motocyklista lub rowerzysta, doszłoby do poważnych obrażeń ciała lub nawet śmierci…

Na szczęście linkę zauważył przechodzeń. Zauważył ją w nocy – szczęśliwie, bo w takich okolicznościach motocykliści mieliby marne szanse na reakcję… Żyłka rozwieszona była pomiędzy latarniami, po obu stronach drogi. Policja została powiadomiona natychmiastowo.

Jak mówi radny miasta Totton, motocyklista, Chris Lagdon said:
„Idioci odpowiedzialni za tę żyłkę muszą zostać jak najszybciej wytropieni przez policję i postawieni przed pełnym wymiarem sprawiedliwości.

Jako motocyklista jestem świadomy, jak coś takiego może być niebezpieczne. Rozwieszenie takiej żyłki jest skandaliczne i jestem absolutnie zdegustowany, że incydent takiego typu zdarzył się w naszym mieście.”

Policja aktualnie prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Mamy nadzieję, że rozwieszanie linek na motocyklistów nie stanie się plagą. W Brazylii doszło do tego, że motocykliści mają zamontowane na swoich kierownicach coś, co wygląda jak antena – jednak na końcu tej „anteny” znajduje się element, który łapie lub nawet przecina wszelkie rozwieszone na motocyklistów linki…

Motocykle z antenami na linki

Motocykle z „antenami”.

antena przecinajaca linki

„Anteny” z końcówkami tnącymi linki.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl