Amfibia Biski: skuter wodny i drogowy w jednym!

- Piotr Jędrzejak

Podobno mężczyźni nigdy nie dorastają, jedynie ich zabawki stają się droższe. 

Film, który za chwilę obejrzycie, jest świetnym potwierdzeniem powyższej tezy. W praktyce nie widzimy zbyt dużego sensu posiadania amfibii będącej zarówno skuterem wodnym, jak i zwykłym maxi skuterem drogowym. Ale obejrzeliśmy film promocyjny (Bartek, dzięki za podesłanie) i teraz chcemy go bardzo!

Producentem jest firma Gibbs, specjalizująca się we wszelkiego rodzaju amfibiach bazujących na ciężarówkach i quadach. Ostatnio ci Amerykanie stworzyli nowe amfibie koncepcyjne udające: trajkę, pojazd side-by-side, oraz to co z ich gamy najbardziej pasuje do profilu MotoRmanii – maxi skuter. Starczy tego gadania, zobaczcie!

Nazywa się Biski, ma 2-cylindrowy silnik o mocy 55 KM i pozwala rozpędzić się do 130 km/h na asfalcie oraz do 60 km/h na wodzie. Waży 228 kg, więc nie ma tragedii i jak widzicie na filmie, sprzęt daje radę. Jedyny problem, jaki póki co widzimy, to ograniczony prześwit (co wynika z konstrukcji skutera wodnego). Pewnie lepiej byłoby kupić dobry skuter wodny i dobry motocykl… Ale i tak go chcemy! Cena jeszcze nie została podana, ale dla porównania wiedzcie, że quad-amfibia kosztuje 40 000 dolarów…

Gibbs Biski amfibia skuter (1)

Gibbs Biski amfibia skuter (2)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl