Amfibia Biski: skuter wodny i drogowy w jednym!
Piotr Jędrzejak
9 listopada 2015

Podobno mężczyźni nigdy nie dorastają, jedynie ich zabawki stają się droższe. 

Film, który za chwilę obejrzycie, jest świetnym potwierdzeniem powyższej tezy. W praktyce nie widzimy zbyt dużego sensu posiadania amfibii będącej zarówno skuterem wodnym, jak i zwykłym maxi skuterem drogowym. Ale obejrzeliśmy film promocyjny (Bartek, dzięki za podesłanie) i teraz chcemy go bardzo!

Producentem jest firma Gibbs, specjalizująca się we wszelkiego rodzaju amfibiach bazujących na ciężarówkach i quadach. Ostatnio ci Amerykanie stworzyli nowe amfibie koncepcyjne udające: trajkę, pojazd side-by-side, oraz to co z ich gamy najbardziej pasuje do profilu MotoRmanii – maxi skuter. Starczy tego gadania, zobaczcie!

Nazywa się Biski, ma 2-cylindrowy silnik o mocy 55 KM i pozwala rozpędzić się do 130 km/h na asfalcie oraz do 60 km/h na wodzie. Waży 228 kg, więc nie ma tragedii i jak widzicie na filmie, sprzęt daje radę. Jedyny problem, jaki póki co widzimy, to ograniczony prześwit (co wynika z konstrukcji skutera wodnego). Pewnie lepiej byłoby kupić dobry skuter wodny i dobry motocykl… Ale i tak go chcemy! Cena jeszcze nie została podana, ale dla porównania wiedzcie, że quad-amfibia kosztuje 40 000 dolarów…

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły