40 lat Dainese – magazyn „Legendy”
Piotr Jędrzejak
24 maja 2012

„Legendy nie umierają. One przetrwają, co rzadko dzieje się z prawdą.”

Takim hasłem Dainese rozpoczęło swoją serię cyfrowych magazynów. Powstały one z okazji 40-lecia marki, a cztery wydania zagłębią się w lata ’70, ’80, ’90 oraz ’00 przedstawiając ludzi, wydarzenia i produkty, które tworzyły legendy.

Model Aragosta, pierwszy ochraniacz pleców w wyścigach motocyklowych, zaprojektowany z Barry Sheenem, trafił do sprzedaży w 1983 r.

W aktualnym, pierwszym wydaniu pokrótce przybliżona została historia Lino Dainese – co wpłynęło na to, że w 1972 roku postanowił otworzyć własną firmę.

W magazynie znalazło się też trochę o Giacamo Agostinim, który był jedną z największych inspiracji dla Lino. Spośród legend, w pierwszej części znaleźli się też Barry Sheene, Johan Cruyff, Muhammad Ali oraz Dieter Braun. Miejsca nie zabrakło również dla Rossiego i Haydena. Zwróćcie uwagę, że w magazynie są odnośniki do filmów. Pamiętajmy też, że Dainese nie produkuje ciuchów wyłącznie na motocykle – asortyment obejmuje też narciarstwo, kolarstwo czy jeździectwo konne. Stąd też obecność Paula Basagoitia – górskiego rowerzysty freeride.

Zapraszamy do lektury (po angielsku, w formacie PDF)!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły