Dwie piosenki dla Fundacji im. Marco Simoncelliego
Piotr Jędrzejak
24 maja 2012

Wszystkie dochody trafią bezpośrednio do Fundacji, której wyłącznym celem jet zbudowanie specjalistycznego szpitala dla niepełnosprawnych w Rimini.

W trakcie brytyjskiej rundy MotoGP na torze Silverstone, która odbędzie się 17. czerwca, na torze pojawi się gość ktoś specjalny. Będzie to zespół Rainband z Manchester, który na żywo wykona swój kawałek „Rise Again”. Piosenka ta będzie oficjalnie wypuszczona jako singiel dzień później i jest hołdem dla tragicznie zmarłego Marco Simoncelliego, rok temu na rundzie w Sepang.

Martin Finnigan, wokalista The Rainband powiedział: „Zaproszenie na otwarcie MotoGP to dla nas wielki zaszczyt. Będziemy grali, aby pomóc Fundacji Marco Simoncelliego, której wyłącznym celem jet zbudowanie specjalistycznego szpitala dla niepełnosprawnych w Rimini. Wszelkie zyski z naszego singla trafią bezpośrednio do Fundacji. „Rise Again” jest jedną z naszych najlepszych piosenek, a zarazem znakomitym podkładem dla Fundacji oraz stosownym hołdem dla wybitnego człowieka.”

Z zespołem skontaktowała się Fundacja im. Marco Simoncelliego, aby napisać singiel na cześć Włocha. Teledysk nakręcony został w mieście, z którego pochodzi Marco, Coriano we Włoszech. Grupa zaprosiła też dwukrotnego mistrza WSBK i byłego zawodnika MotoGP, Jamesa Toselanda, aby na torze zagrał z nimi na fortepianie. Rainband udostępniło już 30-sekundową zapowiedź teledysku do „Rise Again”:

Zespół nie jest osamotniony w swojej działalności. Również Francesco Bejor zadedykował ostatnio swoją piosenkę „Correndo nel Cielo” (Wyścigi w niebie) właśnie Marco Simoncelliemu oraz Shoya Tomizawie i Daijiro Kato. Wszelkie dochody z tego singla trafią do Fundacji Marco Simoncelliego. Posłuchajcie:

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły