30-letni płyn hamulcowy?!

- Piotr Jędrzejak

Gdy zobaczyliśmy temat na Reddicie o takim tytule, nie byliśmy pewni, czy aby na pewno dobrze przeczytaliśmy o co chodzi. A jednak! Wygląda na to, że ktoś rzeczywiście nie zmieniał płynu hamulcowego w motocyklu od 30 lat…

Pokazujemy Wam ten film do dlatego, że 30-letni płyn hamulcowy to coś, co ogląda się z ciekawości. Trochę jak eksponat w muzeum osobliwości. A teraz przeczytajcie cytat autora, to powinno trochę wyjaśnić o co chodzi:

„Znalazłem to w zbiorniczku płynu hamulcowego w motocyklu mojego taty. Motocykl (Suzuki GR650-X) ma jakieś 30 lat i nie posiadamy jego historii serwisowej. Jest więc całkiem prawdopodobne, że płyn nigdy nie był zmieniany. Obrzydliwe.

Nie mamy pojęcia, czy rzeczywiście tak wygląda 30-letni płyn hamulcowy, ponieważ… nigdy takiego nie widzieliśmy. Niezależnie od tego, po tak obrzydliwym znalezisku wymienilibyśmy płyn razem z przewodami hamulcowymi. A pompa i zaciski przeszłyby gruntowny remont.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl