1349 motocykli na torze Brno dla Simoncelliego
Piotr Jędrzejak
17 kwietnia 2012

Kolumna zapełniła prawie cały tor o długości 5403 metrów!

W wydarzeniu, które zorganizowane zostało dla uczczenia pamięci Marco Simoncelliego, na czeskim obiekcie pobity został rekord liczby motocykli na  torze w tym samym momencie. Bo słynnej trasie jechało na raz 1349 jednośladów. Jest to jednocześnie 21 więcej, niż wynosi pojemność toru Brno.

W grupie były wszystkie jednoślady – motocykle sportowe, turystyczne, choppery, skutery, klasyki… Paradę prowadził zawodnik MotoGP, Karel Abraham i jadąc drugie okrążenie 5403-metrowego toru, widział przed sobą zamykających kolumnę.

„Myślę, że efekt jest wspaniały” – podsumował Abraham. „To była pierwsza okazja dla motocyklistów, aby spotkali się wszyscy razem po zimie. Tor Brno jest jednym z najlepszych miejsc do tego typu celów.”

Za policzenie uczestników odpowiedzialny był fanklub Karela. Każdy z motocyklistów dostał specjalną nakleję z logo Brna, dzięki czemu policzyć ich można było bazując na liczbie wydanych naklejek.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły