STRACISZ PRAWKO, za 50km/h ponad dozwoloną prędkość!

- MotoRmania

Premier Morawiecki szykuje duże zmiany dla kierowców.

Morawiecki zapowiedział, że oprócz „korytarza życia” i obowiązkowej jazdy „na suwak”, które obowiązują od 6 grudnia , czekają nas kolejne zmiany w przepisach o ruchu drogowym.

„W bardzo krótkim tempie wprowadzamy trzy dodatkowe ograniczenia – po pierwsze jest to pierwszeństwo pieszego przed wejściem na pasy. Po drugie jest to ograniczenie do 50 km/h jazdy pojazdów w terenie zabudowanym przez całą dobę” – poinformował premier.  „Również wdrażamy zasadę, że w sytuacji przekroczenia (prędkości) powyżej 50 km/h poza terenem zabudowanym, to również będzie można odebrać prawo jazdy” – stwierdził szef rządu.

Ten ostatni przepis będzie szczególnie dotkliwy dla motocyklistów – trzeba będzie być niezwykle uważnym, aby nie stracić prawa jazdy.

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl