Rossi kończy 2019 zwycięstwem… W wyścigu samochodowym.

- MotoRmania

Valentino Rossi wraz z bratem Lucą Marini i przyjacielem Alessio 'Uccio’ Salucci, zwyciężają w wyścigu długodystansowym samochodów sportowych Gulf 12 Hours w Abu Dhabi.

Trio za kierownicą Monster VR46 Kessel Ferrari 488 zdobyło pierwsze miejsce w klasie „Pro-Am”, ale Rossi był bardzo podekscytowany tym, że zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów –  wyprzedziły ich tylko dwa Audi R8 klasy „Pro”.

rossi-abu-dhabi

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyniku. Zajmujemy pierwsze miejsce w naszej kategorii, ale trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej- to wielka satysfakcja” – powiedział Rossi.

„Od razu poczułem się jak w domu za kierownicą tego samochodu, to była świetna zabawa. Luca był naprawdę szybki, jego potencjał w wyścigu mnie zadziwił. Widziałem go już podczas rajdu Monza, ale dziś potwierdził swój talent jeszcze dobitniej. Doskonale spisał się też Uccio, który dzięki temu wynikowi spełnił jedno ze swoich życiowych marzeń ”.

Rossi, który rozpoczął tydzień od jazdy Mercedesem F1 w Walencji, był najszybszym kierowcą zespołu w kwalifikacjach, ze średnim czasem okrążenia wystarczającym na siódme miejsce na starcie.

12-godzinna bitwa została podzielona na dwa sześciogodzinne przejazdy wokół  toru Yas Marina.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl