Bandit 9 Motors tak przerobią twoją Hondę.
MotoRmania
16 grudnia 2019

Motocykl jest przebudowaną wersją Hondy klasy 125cc i ma elementy retro inspirowane wyglądem silnika odrzutowego.

Firma designerska „BANDIT 9 ” wypuszcza limitowany model L-Concept oparty na motocyklu Hondy 125cc – bazę do tej maszyny określa mianem „Honda Supersports 125”, niestety nie udało nam się uzyskać odpowiedzi o jaki model dokładnie chodzi.  Motocykl będzie w sprzedaży za 11 950 USD i jest autorskim pomysłem Daryla Villanuevy’a, założyciela i szefa designu w Bandit 9 Motors.

Limitowana seria dziewięciu motocykli ma ręcznie zbudowaną ze stali nierdzewnej pokrywę wokół silnika – inspiracją był tutaj USS Enterprise. Silnik jest zamontowany w ramie jednoczęściowej ze stali nierdzewnej, z niestandardowymi aluminiowymi dźwigniami i kierownicą również ze stali nierdzewnej.

Villanuevy tak mówi o swoich inspiracjach :

„Od najmłodszych lat zawsze lubiłem wygląd motocykli i sposób, w jaki po prostu przemykają między samochodami. Jest w nich coś niesamowitego. Sam zacząłem jeździć dopiero gdy miałem 25 lat. Mieszkałem w różnych częściach świata, a Sajgon był miejscem, w którym motocykl był sposobem na życie. To część kultury ożywiająca miasto. Jeśli masz szansę przyjrzeć się temu z lotu ptaka, to zobaczysz jak motocykle przepływają ulicami niczym komórki w żyłach.O tym co mnie inspiruje mogę rozmawiać przez wiele godzin, ale postaram się, aby było to jak najkrócej. Z jakiegoś powodu dzisiaj często pytamy „dlaczego?”. Latamy na księżyc, umieszczamy silniki odrzutowe w samochodach i przekraczamy barierę dźwięku. Dlaczego?  Zrobiliśmy to, ponieważ szukamy granic naszych możliwości. Zrobiliśmy to, ponieważ możemy. I kocham to. Jedyny powód wprowadzania zmian to osiągnięcie czegoś lepszego.”

Aby uzyskać więcej informacji na temat Bandit 9 L-Concept możecie wejść na ich stronę : https://bandit9.com/l-concept

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły