Stołeczne buspasy dla motocyklistów – od kiedy wjedziemy na nie legalnie? Proces potrwa…

- MotoRmania

Prezydent Trzaskowski ogłosił wczoraj, że po dwóch latach testów Warszawa wpuszcza motocykle na buspasy.

Rozwiązanie wchodzi w życie od kwietnia i maja tego roku – trzeba pamiętać, że chociaż dla motocyklistów mają być udostępnione wszystkie buspasy to trzeba będzie poczekać na oznaczenia. Legalnie będziemy tam mogli jeździć po „reorganizacji” ruchu czyli kiedy obok  oznaczeń  „Taxi”, „MTON” i „BUS”  pojawi się także napis „Motocykl”.

WAŻNE: Motocykliści muszą pamiętać o tym, że zgodnie z przepisami Prawa o ruchu drogowym będą mogli poruszać się po buspasach, jedynie tam, gdzie dopuszczać to już będą znaki drogowe. Poruszanie się po buspasach, gdzie nowa organizacja ruchu nie została jeszcze wprowadzona, wciąż będzie wykroczeniem.

Krótko mówiąc pierwsze oznaczone buspasy będą w kwietniu, ale będzie to niewielka część. Zakończenie oznaczeń ma potrwać do końca czerwca – jeżeli nie będzie opóźnień to legalnie na wszystkich warszawskich buspasach będziemy mogli jeździć dopiero od wakacji.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl