MOTO|szkolenie na Racing Arena w Toruniu – tak było w sezonie 2013!
Marcin Kukawka
30 września 2013

Było szybko i coraz pewniej w zakręcie. Byli tacy, którzy pozamykali pierwszy raz w życiu opony. Byli też ci, którzy przytarli podnóżki, gmole i łokcie…

A wszystko w rewelacyjnej atmosferze, pod okiem doświadczonej kadry instruktorów i z udziałem gości specjalnych. Tak było w Toruniu, na szkoleniu doskonalenia techniki jazdy zamykającym ten sezon szkoleniowy i dającym przedsmak tego, czego możecie spodziewać się w przyszłym roku.

W dniu 21 września 2013 roku SzkolenieMotocyklowe.pl zorganizowało kolejną imprezę dla motocyklistów mającą na celu doskonalenie ich umiejętności jazdy. Na szkoleniu nie zabrakło stałych bywalców, jednakże zdecydowaną większość stanowiły osoby, które pierwszy raz odważyły się przyjechać motocyklem na prawdziwy tor wyścigowy.

Zajęcia poprowadzili instruktorzy techniki jazdy, a pomagali w ich organizacji instruktorzy HigH Szkoła Jazdy. Współorganizatorem był po raz kolejny OSK Motorista, zaś gościem specjalnym była współpracująca z nami Natalia Florek, której na łamach MotoRmanii przedstawiać nie trzeba.

Cały dzień obfitował w ćwiczenia doskonalenia jazdy oraz jazdę po nitce toru z instruktorami. Do szkolenia wykorzystaliśmy m.in. bardzo zaawansowane urządzenia łączności między instruktorami i uczestnikami, co pozwoliło na bieżąco podczas jazdy korygować błędy i omawiać prawidłowy tor jazdy, punkty skrętu, hamowania oraz udzielać uwag pozwalających na szybsze i pewniejsze pokonywanie zakrętów.

Na zakończenie szkolenia przygotowaliśmy konkurs wolnej jazdy, a jego uczestników obdarowaliśmy cennymi nagrodami. Mającą na uwadze, że było to ostatnie szkolenie w tym roku, nagrodziliśmy również uczestniczkę, która wzięła udział w tak wielu szkoleniach, że zrobiła więcej kilometrów na torze niż na drogach publicznych. Czyżby szkoliła się pod naszymi skrzydłami przyszła mistrzyni?

Korzystając z okazji, chciałbym bardzo podziękować wszystkich uczestnikom, którzy trafili do nas w tym roku. Mam nadzieję, że udało się Wam pokazać, że dobry styl jazdy daje więcej frajdy! Dziękuje również naszym partnerom – Piotrowi Wolffowi, szefowi portalu i aplikacji Trasser.pl za wsparcie przy organizacji szkoleń i MOTO|wycieczek oraz Marcinowi Błaszczykowi, który profesjonalnie fotografował nasze poczynania.

Zapraszam do śledzenia strony szkoleniemotocyklowe.pl oraz naszego profilu na FB, gdzie na bieżąco będziemy informować o nowych pomysłach, terminach przyszłych szkoleń i specjalnych ofertach realizowanych w okresie jesienno-zimowym. Pomysłów nie brakuje i mam nadzieję, że uda się wszystkie zrealizować dając Wam dużo frajdy z jazdy na motocyklu. Przyszłoroczny sezon zapowiada się „na bogato”, ale na razie cicho, sza! 😉

Marcin Kukawka
Redaktor naczelny

Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły