WSBK Assen: zwycięstwo Alvaro Bautisty w pierwszym wyścigu

- Damian Meisel

Trwają Mistrzostwa Świata WorldSBK w holenderskim Assen. Po piątkowych treningach, sobota upłynęła już pod znakiem czystej rywalizacji wyścigowej. Klasa Superbike nie zawiodła i zawodnicy dostarczyli kibicom wielu emocji.

W piątkowym Superpole, pole position wywalczył Alvaro Bautista przed Jonathanem Rea i Toprakiem Razgatlioglu. Niestety, za zbyt wolną jazdę w kwalifikacjach, otrzymał karę przesunięcia o 3 pozycje do tyłu.

Po starcie wyścigu na czoło wysunął się Rea. Za plecami miał Topraka. Za nimi Alex Lowes i Scott Redding. Po kilku okrążeniach, tradycyjnie z przodu oglądaliśmy „klasyczną trójcę SBK”, w kolejności Baustista, Rea, Razgatlioglu. Tak też zakończył się wyścig.

W niedzielę kolejne starcie. Póki co zapraszam do obejrzenia zdjęć z soboty.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl