Pułapki na motocyklistów w lasach! Idiotów nie brakuje…

- MotoRmania

Ten temat wraca jak bumerang. Jeżdżąc off-roadowo jesteś narażony na nieprzyjemne sytuacje.

Po pierwsze apelujemy abyście nie jeździli w miejscach niedozwolonych. Jednak wystawianie tego typu pułapek jak na zdjęciu w celu uszkodzenia maszyn i narażania na utratę zdrowia jest absolutnie niedopuszczalne.

„Ostatni przypadek ujawniony przez lokalnych wielbicieli joggingu wskazuje, że ktoś w bardzo radykalny sposób usiłuje ukrócić nielegalne rajdy. Grupa biegaczy natknęła się na niebezpieczną pułapkę zastawioną prawdopodobnie na pojazdy terenowe” – informują Lasy Państwowe o sytuacji w Nadleśnictwie Ostrołęka.

Do podobnych incydentów dochodzi w Nadleśnictwie Bogdaniec (woj. lubuskie). Tam  z kolei ktoś rozstawił niebezpieczne kolczatki. Odnaleziono je w miejscu, gdzie przejeżdżają quady i motocykle.

„Powystawiane na terenach leśnych w okolicach wysypiska śmieci w Chruściku pułapki-kolczatki mogą być przyczyną tragedii. O tym, jakie to niebezpieczne, przekonał się przejeżdżający tam rowerzysta, którego koła pojazdu na nią najechały. Z informacji przesłanej przez poszkodowanego wynika, że udało mu się już trzy takie urządzenia zlikwidować” – informuje Nadleśnictwo Bogdaniec na Facebooku.

Jeżeli jedziecie off-roadowo i nie jesteście pewni czy wjechaliście na teren leśny objęty zakazem zachowajcie dodatkową ostrożność. Niebezpiecznych idiotów nie brakuje.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl