Pułapki na motocyklistów w lasach! Idiotów nie brakuje…
MotoRmania
6 sierpnia 2020

Ten temat wraca jak bumerang. Jeżdżąc off-roadowo jesteś narażony na nieprzyjemne sytuacje.

Po pierwsze apelujemy abyście nie jeździli w miejscach niedozwolonych. Jednak wystawianie tego typu pułapek jak na zdjęciu w celu uszkodzenia maszyn i narażania na utratę zdrowia jest absolutnie niedopuszczalne.

„Ostatni przypadek ujawniony przez lokalnych wielbicieli joggingu wskazuje, że ktoś w bardzo radykalny sposób usiłuje ukrócić nielegalne rajdy. Grupa biegaczy natknęła się na niebezpieczną pułapkę zastawioną prawdopodobnie na pojazdy terenowe” – informują Lasy Państwowe o sytuacji w Nadleśnictwie Ostrołęka.

Do podobnych incydentów dochodzi w Nadleśnictwie Bogdaniec (woj. lubuskie). Tam  z kolei ktoś rozstawił niebezpieczne kolczatki. Odnaleziono je w miejscu, gdzie przejeżdżają quady i motocykle.

„Powystawiane na terenach leśnych w okolicach wysypiska śmieci w Chruściku pułapki-kolczatki mogą być przyczyną tragedii. O tym, jakie to niebezpieczne, przekonał się przejeżdżający tam rowerzysta, którego koła pojazdu na nią najechały. Z informacji przesłanej przez poszkodowanego wynika, że udało mu się już trzy takie urządzenia zlikwidować” – informuje Nadleśnictwo Bogdaniec na Facebooku.

Jeżeli jedziecie off-roadowo i nie jesteście pewni czy wjechaliście na teren leśny objęty zakazem zachowajcie dodatkową ostrożność. Niebezpiecznych idiotów nie brakuje.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły