Pościg, mega prędkość i hamowanie (video).. Kolega z dożywotnim zakazem prowadzenia.
MotoRmania
3 lipca 2020

Hamowanie, tył zamiata i co zrobisz?. Wiadomo dlaczego uciekał.

Film oglądajcie od 54 sekundy.

1 lipca o godz. 9.40 policjanci legnickiej drogówki na ul. Chojnowskiej chcieli zatrzymać do kontroli drogowej motocyklistę. Kierujący Suzuki na widok policjantów przyspieszył i zaczął uciekać.

– Pościg za motocyklistą był kontynuowany ulicą Piastowską i Pocztową. Na skrzyżowaniu ulicy Kartuskiej z Nadbrzeżną kierujący motocyklem uderzył w tył mercedesa, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, by ustąpić pieszemu pierwszeństwa. W wyniku tego motocyklista wywrócił się. Mężczyzna został już przewieziony do legnickiego szpitala – mówi Jagoda Ekiert, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Okazało się, że 35-letni mieszkaniec powiatu legnickiego uciekał motocyklem przed policjantami, bo ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

– Teraz mężczyzna odpowiadał będzie za to, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a także za prowadzenie pojazdu, mimo orzeczonego zakazu i za spowodowanie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym. Grozi za to do 5 lat pozbawienia wolności. – dodaje Jagoda Ekiert.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły