Polska na 5. miejscu najbardziej niebezpiecznych dróg w EU! Czy 2019 to zmienił?

- MotoRmania

Najdalej za 3 miesiące będzie kolejny raport Komisji Europejskiej za 2019 rok – w ostatnim wypadliśmy fatalnie.

Raport przeprowadzony przez Komisję Europejską za rok poprzedzający ( 2018) wykazał, że Rumunia ma najbardziej niebezpieczne drogi z 28 krajów członkowskich UE.

Tam liczba ofiar śmiertelnych wypadków drogowych była najwyższa na milion osób, a wskaźnik śmiertelności wyniósł 96. Bułgaria i Łotwa były kolejnymi najbardziej ryzykownymi regionami, w których odnotowano odpowiednio 88 i 78 wypadków na milion osób. Chorwacja (77), a zaraz niemalże z taką samą liczbą ofiar Polska -76 osób na milion.  Węgry z  wynikiem 64 osób również  nie mają się czym chwalić.

W Wielkiej Brytanii, którą jeszcze brano pod uwagę jako część EU odnotowano najmniej przypadków śmierci  z liczbą 28. zgonów na milion osób.

Dania i Irlandia były następnymi najbezpieczniejszymi krajami dla kierowców z zaledwie 30. i 31. ofiarami śmiertelnymi na milion osób.

W 2018 roku na drogach w UE odnotowano ponad 25 000 zgonów, co stanowi spadek o jeden procent w porównaniu z rokiem 2017.

W Polsce oddano kilka nowych odcinków dróg,  poprawia się też stan aut którymi jeździmy. Wprowadzamy zmiany w przepisach. W kwietniu dowiemy się czy to coś dało i czy wypadliśmy z niechlubnej „pierwszej piątki”.

KH-COMPOSITE-MAP-MOTOR-DEADILEST-DRIVE

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl