Policjant zabija motocyklistę w pościgu. Giżycka prokuratura oskarża!

- MotoRmania

O spowodowanie śmiertelnego wypadku podczas pościgu oskarżyła giżycka prokuratura policjanta z Olsztyna.

Policjant nie przyznał się do winy – grozi mu 8 lat więzienia. Wg śledczych policyjne auto podczas pościgu uderzyło w tylne koło motocykla. W efekcie 23 letni chłopak wywrócił się i zginął pod kołami policyjnego samochodu.  „Policjanta z KMP w Olsztynie oskarżono o niedopełnienie obowiązków służbowych i spowodowania śmiertelnego wypadku drogowego w trakcie pościgu za motocyklistą, który nie zatrzymał się do kontroli: – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej Krzysztof Stodolny. Akt oskarżenia trafił do sądu.

Do tragedii doszło 22 kwietnia w Dobrym Mieście. Policjanci zauważyli, że ze stacji benzynowej wyjeżdża maszyna motocrossowa bez tablic. Kierowca nie zatrzymał się pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych, a pościg odbywał się przy prędkościach maksymalnych rzędu 100km/h. Wkrótce po zjeździe na drogę szutrową doszło do tragedii. Wg śledczych powodem było „niezachowanie odstępu kierującego radiowozem, szczególnej ostrożności i nieutrzymanie odstępu niezbędnego do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu”.

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl