Ranking 100. najbogatszych sportowców 2019 bez zawodników MotoGP

- Mick

Na liście stu najlepiej zarabiających sportowców 2019 roku zabrakło motocyklistów MotoGP, ale nie jest to chyba specjalną niespodzianką, prawda?

Listę Forbesa otwiera argentyński piłkarz Lionel Messi w zarobkami na poziomie 127 milionów dolarów (92 z kontraktu i 35 z bonusów i reklam), a zamyka krykiecista Virat Kohli z wynikiem 25 milionów dolarów (zaledwie cztery miliony z kontraktu i aż 21 milionów z bonusów i reklam). To próg dwukrotnie wyższy niż zarobki mistrza MotoGP, Marca Marqueza, który podobno za rok startów otrzymuje od Hondy ok. 13 milionów Euro, czyli nieco ponad 13 milionów dolarów.

Jak widać, nawet z premiami za zwycięstwa i tytuł, a także pewnie kilkoma milionami Euro przychodu z reklam, to nadal za mało, aby znaleźć się w rankingu, w którym świat motorsportu reprezentują tylko dwaj kierowcy Formuły 1. Lewis Hamilton zajął w nim 13. miejsce z dochodem wynoszącym 55 mln dolarów, a Sebastian Vettel 30. pozycję z wynikiem 40,3 mln.

Marquez i tak jest w tej chwili najlepiej opłacanym motocyklistą w stawce MotoGP. Większość zawodników fabrycznych może liczyć na wynagrodzenia rzędu kilku milionów Euro, podczas gdy prywatni… czasami sami muszą wnosić do zespołu budżet. W ostatnich latach w przypadku Karela Abrahama czy Xaviera Simeona przekraczał on podobno milion Euro.

Bardzo często po kilkaset tysięcy Euro płacić musi zespołom wielu zawodników Moto3 czy Moto2. Z jednej strony to bardzo dużo. Z drugiej, gdyby rywalizowali na czterech kołach, z takim budżetem nie mieliby czego szukać w ścigających się przy F1 Formule 3 i Formule 2, gdzie zespoły oczekują od zawodników odpowiednio średnio miliona i dwóch milionów Euro rocznie!

Krótko mówiąc, tak, wyścigi motocyklowe nie dość, że nie są tanie, to jeszcze nie otwierają drzwi do rankingu najlepiej zarabiających sportowców. Z drugiej strony, nie są tak drogie jak inne sporty motorowe, a jednocześnie naszym zdaniem dają kibicom dużo więcej emocji niż wszystkie inne sporty razem wzięte.

Pełną listę Forbesa znajdziecie TUTAJ.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl