Pol Espargaro: Jorge użył fortelu, aby uwolnić się od kontraktu z Hondą.

- MotoRmania

Pol Espargaro nie ma wątpliwości, że cała sytuacja z zakończeniem kariery Jorge Lorenzo jest manewrem pozwalającym na odejście z Hondy.

Pol Espargaro zaadresował w jednej z ostatnich wypowiedzi sytuację dotyczącą Jorge Lorenzo. „Przejście na emeryturę było tylko manewrem spowodowanym tym, że nie potrafił jechać na Hondzie. Miał posiedzieć przez rok w domu, zaplanować przyszłość i powrócić z Yamahą.” powiedział zawodnik KTM’a. „Dla mnie ta sytuacja jest bardzo jasna” kontynuuje Pol „Zawodnik, który już zapowiedział starty z dziką kartą nie jest na emeryturze. On nie jest w wieku, w którym się odchodzi. Jest szybki. Kiedy przechodził z Ducati do Hondy był zawodnikiem, który wygrywał. Nie sądzę, aby w ciągu zaledwie jednego roku można taki talent zaprzepaścić. Wiemy, że Honda jest bardzo skomplikowanym motocyklem, bardzo trudnym do jazdy, więc nie ma się czemu dziwić – wyniki Jorge na Hondzie nie oznaczają, że on nie jest dobry.”

Jorge Lorenzo w wywiadzie udzielonym Radiu Catalunya w ubiegły weekend wymijająco odniósł się do słów Espargaro:

„Krąży wiele opinii i należy szanować prawo każdego do wyrażania tego co myśli. Jeżeli Pol tak uważa, i mówi to z szacunkiem, to ma do tego prawo.”

„Gdybym chciał powrócić myślę, że nie brakowałoby ofert, ale obecnie nie jesteśmy w takiej sytuacji.”

No cóż… Cokolwiek to znaczy.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl