Konfiskata polskich pojazdów w Brukseli – absurdy walki z koronawirusem.

- MotoRmania

Policjanci z komendy Bruksela-Północ, konfiskują samochody z zagranicznymi tablicami rejestracyjnymi. Okazuje się, że 1/4 z nich należy do Polaków. Właściciele pojazdów naruszają obostrzenia związane z koronawirusem, bo do Belgii nie można przyjeżdżać w celach turystycznych.

Polacy, którzy mieszkają w Belgii, ale nie przerejestrowali aut, mają teraz problem. Mundurowi z Brukseli rozpoczęli akcję związaną z koronawirusem, dzięki której mogą trafić na osoby, które jeszcze nie zdążyły przerejestrować samochodów lub motocykli  – wewnątrzunijne przepisy mówią o tym, że mamy na to 6 miesięcy.

Policja z dzielnicy Bruksela Północna od ubiegłego czwartku, czyli tuż po przedłużeniu tzw. kwarantanny społecznej i zaostrzeniu kontroli jej przestrzegania, konfiskuje pojazdy z zagranicznymi rejestracjami. Jak dowiedziała się Polsat News w Brukseli, do tej pory doszło do zarekwirowania 17. aut, z czego prawie jedna czwarta należała do Polaków. W związku z tym Polacy, których samochód nie przebywał na terenie Belgii więcej niż 6. miesięcy będą musieli dochodzić swoich praw w sądzie. Jeżeli ktoś przebywał w Belgii dłużej i nie przerejestrował samochodu podlega pod karę administracyjną, którą nie jest konfiskata pojazdu, ale mandat. Z tych powodów sytuacja wydaje się absurdalna i niezgodna z prawem – jeżeli ktoś potrafi udokumentować na podstawie umowy o pracę i opłacanych rachunków, że mieszka w Belgii i nie jest turystą jego prawo ewidentnie jest w tej chwili łamane.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl