Paweł Szkopek kończy karierę

- MotoRmania

Dwunastokrotny mistrz Polski w wyścigach motocyklowych Paweł Szkopek poinformował dziś o zakończeniu wyścigowej kariery i nowych planach na przyszłość.

44-letni dziś Paweł Szkopek ściga się profesjonalnie już od ponad dwóch dekad. Motocyklista z Dobrzykowa pod Płockiem ma na swoim koncie nie tylko tytuły mistrza Polski. Szkopek jest także pierwszym i jednym Polakiem, który wywalczył punkty w mistrzostwach świata World Superbike.

Rywalizował również w pełnym cyklu World Supersport i jest najbardziej utytułowanym Polakiem w FIM EWC. We wrześniu wywalczył swój najlepszy rezultat, czwarte miejsce w 24-godzinnych zmaganiach Bol d’Or. Wcześniej jako pierwszy Polak wywalczył punkty w Suzuka 8 Hours.

Jak sam podkreśla, jedynego, czego nie udało mu się jeszcze osiągnąć, to starty w MotoGP, ale nawet mimo zakończenia kariery wcale nie jest to już niemożliwe. Szkopek postanowił bowiem skupić się na pomocy młodym talentom.

Całkiem niedawno informowaliśmy, że pod skrzydła Pawła trafił zawodnik MotoRmania KidzGP Teamu, mistrz Polski Supersport 300 i zdobywca Puchar Polski Pit Bike SM, Mateusz Hulewicz. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, w ślad za nim pójdzie w tym roku cała ekipa.

Sam Paweł jeszcze niedawno podkreślał, że jego celem jest doprowadzenie Hulewicza do mistrzostw świata. Najpierw World Supersport 300, ale później… kto wie, może ambicje związane z MotoGP uda się spełnić w nieco inny sposób.

W opublikowanym dziś rano na swoim Facebooku poście Paweł tłumaczy, że decyzję o zakończeniu kariery przyspieszyła niepewność związana z tegorocznym sezonem, wywołana przez sytuację na świecie spowodowaną koronawirusem. Dokładnie tak samo kilka godzin później swoją decyzję o zakończeniu kariery tłumaczył Valentino Rossi, o czym pisaliśmy tutaj.

Paweł zapowiedział jednocześnie, że dziś wieczorem podzieli się ze swoimi kibicami dłuższym nagraniem, w którym wyjaśni szczegóły swojej decyzji i zdradzi dalsze plany.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl