Wójcik Racing Team w MŚ Moto2
MotoRmania
1 kwietnia 2020

Ekipa Wójcik Racing Team wystartuje w przyszłym sezonie w pełnym cyklu motocyklowych mistrzostw świata Moto2. Będzie to pierwszy w historii polski zespół w serii Grand Prix. 

O swoim kolejnym ambitnym projekcie zespół Grzegorza Wójcika poinformował dziś rano na Facebooku. Przypomnijmy, że stołeczna ekipa od trzech lat rywalizuje w pełnym cyklu mistrzostw świata FIM EWC, wystawiając tam aż dwa motocykle, a w tym sezonie także w pełnym cyklu World Supersport. Jakby tego było mało, juniorski team zmierzy się w tym sezonie w European Talent Cupie.

Informację o debiucie w Moto2 potwierdził w rozmowie z MotoRmanią manager zespołu, Adam Stępień. „Nie możemy już dłużej tego ukrywać – zdradził. – Podobnie było w przypadku naszego debiutu w World Supersport. Informacja o zaakceptowaniu naszego wniosku o starty w Moto2 wyciekła już do zagranicznych mediów, więc potwierdzamy ją nieco wcześniej niż byśmy chcieli.”

Kogo zobaczymy w barwach Wójcik Racing Teamu w klasie Moto2? Tego manager zespołu nie chciał jeszcze zdradzić. Nie jest jednak tajemnicą, że zawodnicy tej ekipy mają już z prototypami spore doświadczenie. Brytyjczyk Gino Rea startował już w pełnym cyklu mistrzostw świata Moto2. Szwed Christoffer Bergman brał udział w pracach rozwojowych i testach jednego z motocykli tej kategorii, a Piotr Biesiekirski – który startował w Wójcik Racing Teamie w 8 Hours of Sepang w Malezji – od dwóch lat ściga się w mistrzostwach Europy Moto2.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły