Wójcik Racing Team w MŚ Moto2

- MotoRmania

Ekipa Wójcik Racing Team wystartuje w przyszłym sezonie w pełnym cyklu motocyklowych mistrzostw świata Moto2. Będzie to pierwszy w historii polski zespół w serii Grand Prix. 

O swoim kolejnym ambitnym projekcie zespół Grzegorza Wójcika poinformował dziś rano na Facebooku. Przypomnijmy, że stołeczna ekipa od trzech lat rywalizuje w pełnym cyklu mistrzostw świata FIM EWC, wystawiając tam aż dwa motocykle, a w tym sezonie także w pełnym cyklu World Supersport. Jakby tego było mało, juniorski team zmierzy się w tym sezonie w European Talent Cupie.

Informację o debiucie w Moto2 potwierdził w rozmowie z MotoRmanią manager zespołu, Adam Stępień. „Nie możemy już dłużej tego ukrywać – zdradził. – Podobnie było w przypadku naszego debiutu w World Supersport. Informacja o zaakceptowaniu naszego wniosku o starty w Moto2 wyciekła już do zagranicznych mediów, więc potwierdzamy ją nieco wcześniej niż byśmy chcieli.”

Kogo zobaczymy w barwach Wójcik Racing Teamu w klasie Moto2? Tego manager zespołu nie chciał jeszcze zdradzić. Nie jest jednak tajemnicą, że zawodnicy tej ekipy mają już z prototypami spore doświadczenie. Brytyjczyk Gino Rea startował już w pełnym cyklu mistrzostw świata Moto2. Szwed Christoffer Bergman brał udział w pracach rozwojowych i testach jednego z motocykli tej kategorii, a Piotr Biesiekirski – który startował w Wójcik Racing Teamie w 8 Hours of Sepang w Malezji – od dwóch lat ściga się w mistrzostwach Europy Moto2.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl