Monster Energy potwierdza: Hamilton pojedzie w treningach Moto2 podczas brytyjskiej rundy MotoGP.

- MotoRmania

Okazało się, że treningi Hamiltona wraz z fabrycznym zespołem Yamahy na Superbikach, a póżniej z Rossim na M1 były czymś więcej niż tylko marketingową zagrywką.

lewis-hamilton-yamaha-motogp-y-1

Lewis Hamilton nie będzie pierwszym Mistrzem Świata F1, który zasiądzie do rywalizacji motocyklowej. Było ich kilku, a John Surtees zwyciężył w obydwu seriach – F1 oraz motocyklowym Grand Prix. Na motocyklach w Mistrzostwach Niemiec Superbike ścigał się również Michael Schumacher. Flirt Hamiltona z motocyklami trwa już dosyć długo i dzisiaj poinformowano o tym, że we współpracy z Monster Energy Lewis weźmie udział w pierwszych dwóch treningach Moto2 poprzedzających kwalifikację do brytyjskiej rundy MotoGP zaplanowanej na 30 sierpnia 2020. Hamilton dosiądzie Kalexa i będzie częścią zespołu należącego do Valentino Rossiego.

1576135880992

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl