Opony bez powierza od Bridgestone’a. Również dla motocyklistów?
MotoRmania
29 stycznia 2020

Dwa lata temu Bridgestone pokazał koncepcyjne opony „airless” dla samochodów i rowerów – podobno pracują nad wersją dla motocykli.

Nowe opony typu „airless” mogą udźwignąć do 2267 kg i są wykonane z tworzywa termoplastycznego pochodzącego z recyklingu, przekształconego w pajęczynową strukturę przypominającą wstęgę, która utrzymuje ciężar pojazdu. Nowe opony zostały już poddane intensywnemu procesowi testowemu i są całkowicie odporne na przebicie, a ponieważ nie wymagają pompowania, z czasem nigdy nie stracą ciśnienia.

Bridgestone twierdzi również, że około 90% strat energii na skutek oporu toczenia opon wynika z powtarzających się zmian kształtu toczącej się  gumy. Upraszczając budowę opony bezpowietrzna konstrukcja minimalizuje jednocześnie straty energii. W rezultacie opony te mają taki sam poziom niskich oporów toczenia jak pneumatyczne energooszczędne opony Bridgestone Ecopia, co przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2.

 

 

 

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły