Opony bez powierza od Bridgestone’a. Również dla motocyklistów?

- MotoRmania

Dwa lata temu Bridgestone pokazał koncepcyjne opony „airless” dla samochodów i rowerów – podobno pracują nad wersją dla motocykli.

Bridgestone Airless Tyre 02

Nowe opony typu „airless” mogą udźwignąć do 2267 kg i są wykonane z tworzywa termoplastycznego pochodzącego z recyklingu, przekształconego w pajęczynową strukturę przypominającą wstęgę, która utrzymuje ciężar pojazdu. Nowe opony zostały już poddane intensywnemu procesowi testowemu i są całkowicie odporne na przebicie, a ponieważ nie wymagają pompowania, z czasem nigdy nie stracą ciśnienia.

Bridgestone twierdzi również, że około 90% strat energii na skutek oporu toczenia opon wynika z powtarzających się zmian kształtu toczącej się  gumy. Upraszczając budowę opony bezpowietrzna konstrukcja minimalizuje jednocześnie straty energii. W rezultacie opony te mają taki sam poziom niskich oporów toczenia jak pneumatyczne energooszczędne opony Bridgestone Ecopia, co przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2.

 

 

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl