Yamaha YZF-R1M jako model do składania w skali 1/12
MotoRmania
3 września 2018

Jeżeli kiedykolwiek interesowaliście się modelarstwem, na pewno znacie japońską markę Tamiya. To jeden z wiodących producentów na tym rynku. Niespełna miesiąc temu Tamiya wypuściła na rynek nowy model – jest to Yamaha R1M w skali 1:12.

Yamahy R1M nie trzeba Wam przedstawiać. To najbardziej sportowy motocykl, jakim można wyjechać z „niebieskiego” salonu. Model od Tamiya podoba się nam tak samo bardzo, jak oryginał. Dbałość o szczegóły jest wręcz szokująca.

Model jest wykonany z plastiku, a jego wymiary to 172 mm długości, 68 mm szerokości i 97 mm wysokości. Precyzyjnie dopracowany silnik przykręca się do ramy śrubami, wzmacniając całą konstrukcję. Przednia owiewka, tak jak w oryginale, składa się z wielu elementów i jest w pełni trójwymiarowa. Opony wykonane są z gumy i również mają realistyczny bieżnik. Sprężyna tylnego amortyzatora jest metalowa, a rury przedniego widelca wykonano z anodowanego aluminium. W zestawie jest dodatkowa pokrywa zamiast siedzenia pasażera, a także stojak pod tylne koło, jeżeli nie chcecie, aby motocykl stał oparty o stopkę boczną. Do zestawu dokupić można płótno karbonu, aby model jeszcze mocniej upodobnić do oryginału. Czy ktoś nie chciałby mieć takiego motocykla na półce?!

Może wydawać się Wam, że czytacie właśnie artykuł sponsorowany. Niestety Tamiya nic nam za to nie zapłaciła. Model R1M tak nam się podoba, że po prostu chcieliśmy podzielić się z Wami tą nowością. Model powinien kosztować ok. 150 zł. A teraz popatrzcie na te zdjęcia…

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły