Yamaha Tenere 700 wyszpiegowana w Mediolanie
Piotr Jędrzejak
25 kwietnia 2018

Średniej wielkości endurak od Yamahy jest już coraz bliżej!

Na ten motocykl czekamy już tak długo, że lepiej, aby Yamaha naprawdę go dopracowała! Pierwsze doniesienia pojawiły się w połowie roku 2016, a model koncepcyjny zaprezentowano pod koniec roku 2016. Od tamtej pory cały świat nie może doczekać się następcy małej Yamahy Tenere.

Wiemy, że trafi tam silnik z MT-07, czyli dwucylindrówka o mocy ok. 75 KM. Wiemy, że rama i podwozie skonstruowano od nowa, aby motocykl jak najlepiej sprawdzał się we wszystkich zadaniach związanych z terminem „adventure”. Wiemy też, że Yamaha opóźnia premierę, aby dopracować swój nowy model do perfekcji.

Teraz Tenere 700 (lub XT700Z Tenere) została przyłapana w Mediolanie, nieopodal siedziby Yamahy. Motocykl jest zakamuflowany, ale da się zauważyć kilka ciekawych detali. Na pewno widzimy zupełnie nowe zegary. Zwróćcie uwagę na zbiornik paliwa – jest nie tylko potężny (co sugeruje spory zasięg podróżniczy), ale jego kształt będzie zapewniał również wygodną jazdę na stojąco. Jednak przede wszystkim, nawet pomimo kamuflażu, motocykl sprawia wrażenie, jakby był już gotowy do produkcji.

Nie możemy się doczekać.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły