Honda Monkey powraca! W sprzedaży jeszcze w 2018

- MotoRmania

Moda na małe, poręczne, wręcz zabawne motocykle powraca. Honda ma już w swojej ofercie nowoczesnego Groma (MSX125), a teraz wskrzesza legendarny model Monkey!

Pozwólcie, że zostawimy Was z informacją prasową nadesłaną przez producenta. Przeczytacie tu wszystkie najciekawsze informacje na temat Monkey.

informacja prasowa

Takie informacje nie pojawiają się co dzień. Honda w tym roku zaskakuje swoich fanów. Do wielu tegorocznych nowości dołączyła ikona stylu, kultowy już model – Honda Monkey.

Monkey 2018 - Banana Yellow/Ross White

Ikona stylu lat 70-tych, motocykl pierwotnie stworzony jako zabawka dla dzieci. Jego popularność opierała się na bezpretensjonalnym, budzącym natychmiastową sympatię wzornictwie, małych rozmiarach i wyjątkowo niskiej masie, co sprawiło, że motocykl stał się wspaniałą miejską zabawką. Do roku 1969 koła urosły z początkowych 5 do 8 cali, a od 1970 roku motocykl zyskał jeszcze większą popularność, gdy Honda Monkey 2018wyposażenie go w szybko demontowany widelec oznaczało, że mieścił się on do bagażnika nawet niewielkiego samochodu. Rok 1978 wyznacza kolejny przełom i początek prawdziwej popularności tego modelu. Motocykl został przekonstruowany i zyskał ogromną popularność na rynkach z dużą liczbą samochodów kempingowych (RV), których właściciele potrzebowali poręcznego środka transportu, gdy ich jeżdżący dom parkował po dotarciu do celu podróży. Monkey podbił serca milionów ludzi, nie wymagał „tradycyjnych” motocyklowych umiejętności. Jazda na malutkim motocyklu niosła tak dużo radości i była tak banalnie łatwa, że Monkey spopularyzował ideę motocykla skuteczniej niż jakakolwiek inna maszyna. Z masywnymi oponami, wysoką mini-kierownicą, miniaturowym zbiornikiem paliwa i dużym, zgrabnym siedzeniem, Monkey niewątpliwie pasuje wyglądem do swoich najwspanialszych czasów, ale podobnie – jak uczucie sympatii, które natychmiast budzi – jest ponadczasowy.

Honda Monkey 2018

Kultowy mini-motocykl Hondy został na nowo wymyślony i dostosowany do potrzeb dzisiejszych nabywców, ale jego stylistyka w dużej Honda Monkey 2018mierze opiera się na oryginalnym projekcie, uzupełnionym o nowoczesne rozwiązania z wyższej półki, jak odwrócony widelec teleskopowy USD, czy podwójne tylne amortyzatory. Motocykl otrzymał wskaźniki LCD, ABS z systemem IMU i oświetlenie w całości wykonane w technologii LED. Chłodzony powietrzem silnik o pojemności 125 cm3 zapewnia moc 9,38 KM (6,9 kW), zużycie paliwa wynosi 1,5 l/100km, a masa własna z płynami, to zaledwie 107 kg.

Honda Monkey 2018

Szerszy opis Hondy Monkey, najważniejsze modele na przestrzeni ponad 50-letniej historii Monkey’a oraz dane techniczne Monkey 2018 znajdziecie na drugiej stronie tego artykułu:

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl