Yamaha MT-09 Street Rally 2014 – bardziej dzika?
Piotr Jędrzejak
6 listopada 2013

Nowa, świetna wariacja na temat MT-09!

Po sukcesie MT-09, na sezon 2014 Yamaha poszerza gamę MT zwanych Masters of Torque. Na targach Eimca pokazane zostały: opisany już na MotoRmanii, mniejszy model MT-07 oraz Dziewiątka w wersji Street Rally. Jest to wprawdzie znana już MT-09, ale doposażona o kilka dodatków – wygląda jednak tak świetnie, że nie mogliśmy o niej nie napisać. Stopień fajności tego motocykla podkreśla fakt, że w prezentacji wziął udział Valentino Rossi.

MT-09 Street Rally otrzymała kilka dodatkowych plastików – osłonę reflektora, osłony zbiornika paliwa, boczne pola numerowe, deflektor wiatru w postaci niedużej owiewki i ochraniacze dłoni – te dwie ostatnie trochę pomogą w aerodynamice, dzięki czemu szybkie podróże mają być łatwiejsze, a prędkość maksymalna większa. Ponadto na pokładzie znalazło się wąskie, płaskie siedzenie i zmienione podnóżki umożliwiające jazdę w stylu supermoto. Jak widać na zdjęciach, Steet Rally ma opony Pirelli Scorpion Trail o delikatnym zacięciu offroadowym, co idealnie wpasowuje się w generalny styl supermoto. Bazując na naszych doświadczeniach z podstawową MT-09, zapowiada się szatan. Dostępność MT-09 Street Rally to początek 2014 roku.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły