W motoryzacji istnieje wiele legendarnych modeli motocykli (czy samochodów), do których każdy wzdycha, nie zadając pytań. Jednym z nich jest Honda CBX z 6-cylindrową rzędówką.

W połowie minionego roku na światło dzienne wypłynęły animacje, które Honda złożyła w japońskim urzędzie patentowym, chroniąc prawnie wygląd swojego nowego modelu. Rendery patentowe zgłoszono 1 lutego 2018 r., a urząd zarejestrował je 8 czerwca 2018 r. Kiedy nastąpi premiera? Czy w ogóle nastąpi? Nie wiadomo. Ale skoro teraz patenty dotyczące nowoczesnego, 6-cylindrowego cafe racera robią kolejne okrążenie po internecie – popatrzcie i powzdychajcie jeszcze raz, razem z nami.

Honda 6 cylindrow CBX 2018 (1)

Motocykl ma niezaprzeczalną linię cafe racera, po trzy końcówki wydechu z każdej strony, no i coś, co nie umknie nawet laikowi: 6 cylindrowy silnik.

Jednostka posiada żebrowania służące do chłodzenia, jednak ma też chłodzenie cieczą. Zwróćcie także uwagę na szalone prowadzenie przewodów – pomiędzy kolektorami oraz za blokiem silnika. Silnik wygląda na niezwykle kompaktowy, co z pewnością jest zasługą nowoczesnej technologii. Jednak wciąż nie ma żadnej podpowiedzi dotyczącej pojemności skokowej.

Honda 6 cylindrow CBX 2018 (6)

Kiedy nastąpi premiera nowego wcielenia Hondy CBX? Czy Wielkie Skrzydło w ogóle rozpoczęło prace nad tym modelem? Nie wiadomo. Ale chcielibyśmy tego bardzo.

Honda 6 cylindrow CBX 2018 (9) Honda 6 cylindrow CBX 2018 (7) Honda 6 cylindrow CBX 2018 (5) Honda 6 cylindrow CBX 2018 (4)