Wskrzeszenie CBX? Honda patentuje cafe racera z 6-cylindrową rzędówką

- Piotr Jędrzejak

W motoryzacji istnieje wiele legendarnych modeli motocykli (czy samochodów), do których każdy wzdycha, nie zadając pytań. Jednym z nich jest Honda CBX z 6-cylindrową rzędówką.

W połowie minionego roku na światło dzienne wypłynęły animacje, które Honda złożyła w japońskim urzędzie patentowym, chroniąc prawnie wygląd swojego nowego modelu. Rendery patentowe zgłoszono 1 lutego 2018 r., a urząd zarejestrował je 8 czerwca 2018 r. Kiedy nastąpi premiera? Czy w ogóle nastąpi? Nie wiadomo. Ale skoro teraz patenty dotyczące nowoczesnego, 6-cylindrowego cafe racera robią kolejne okrążenie po internecie – popatrzcie i powzdychajcie jeszcze raz, razem z nami.

Honda 6 cylindrow CBX 2018 (1)

Motocykl ma niezaprzeczalną linię cafe racera, po trzy końcówki wydechu z każdej strony, no i coś, co nie umknie nawet laikowi: 6 cylindrowy silnik.

Jednostka posiada żebrowania służące do chłodzenia, jednak ma też chłodzenie cieczą. Zwróćcie także uwagę na szalone prowadzenie przewodów – pomiędzy kolektorami oraz za blokiem silnika. Silnik wygląda na niezwykle kompaktowy, co z pewnością jest zasługą nowoczesnej technologii. Jednak wciąż nie ma żadnej podpowiedzi dotyczącej pojemności skokowej.

Honda 6 cylindrow CBX 2018 (6)

Kiedy nastąpi premiera nowego wcielenia Hondy CBX? Czy Wielkie Skrzydło w ogóle rozpoczęło prace nad tym modelem? Nie wiadomo. Ale chcielibyśmy tego bardzo.

Honda 6 cylindrow CBX 2018 (9) Honda 6 cylindrow CBX 2018 (7) Honda 6 cylindrow CBX 2018 (5) Honda 6 cylindrow CBX 2018 (4)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl