Turystyk na podstawie MT-09 – pomysł designera
Piotr Jędrzejak
20 czerwca 2013

Emocje jeszcze do końca nie opadły po całkiem głośnej premierze nowego nakeda klasy średniej, a Luca Bar Design już wziął go na deski kreślarskie!

Yamaha MT-09 była o tyle zaskoczeniem, że połączyła w sobie styl nakeda z miejskim fun-bikem, dodając do tego nutkę sportu. A wszystko dookoła silnika trzycylindrowego generującego z 847ccm całkiem zadowalające 115KM i 85Nm – za jedyne 34900 z ABSem! Skoro Yamaha posiada już nowy silnik, to nie trzeba wcale pełnić funkcji kierownika działu R&D, żeby zgadnąć co czeka nas dalej. Odpowiedź jest prosta – kolejne motocykle z trzycylindrową jednostką, które będą mniej lub bardziej podobne do MT-09.

Wizję jednego z nich pokazał właśnie całkiem popularny projektant Luca Bar Design. Jego twór nazywa się MT-DM 850 i nie trudno odnaleźć w nim nawiązania do udanej TDM 850 – zarówno w nazwie, jak w stylistyce. W stosunku do MT-09, projekt nowej „TeDeeMki” ma trochę dłuższy skok zawieszenia, więcej plastików z przodu, wyższą szybę, wygodniejszą kanapę i oczywiście boczne kufry. Teoretycznie niskim kosztem udało się stworzyć motocykl turystyczny na bazie tego, co już istnieje, no i musimy przyznać, że… bardzo nam się to podoba!

Jak myślicie, czy nowa odmiana TDM lub Tenere jest już gdzieś w drodze? Jakie będą kolejne motocykle Yamahy z ich nową trzycylindrówką?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły