Tak wygląda Triumph Speed Triple oraz Speed Triple R 2016
Piotr Jędrzejak
30 czerwca 2015

W lutym tego roku na światło dzienne wypłynęły pierwsze zdjęcia szpiegowskie nowego Triumpha Speed Triple. Dziś przedstawiamy Wam zdjęcia w finalnej formie!

Segment dużych nakedów ma się dobrze, ale niestety Triumph nie do końca nadąża za konkurencją. Mówi się, że zupełnie nowy Speed Triple pojawi się na rynku w 2018 roku – teraz Brytyjczycy wypuszczają lekko zmodyfikowaną wersję znanego już Speeda. Motocykl został po raz pierwszy przyłapany w lutym, gdy jeździł jeszcze w ukryciu. Dzięki zdjęciom wykonanym kilka dni temu w okolicy fabryki w Hinckley już wiecie, jak Speed rzeczywiście będzie wyglądał. Osłony chłodnicy, zadupek, pług oraz zbiornik paliwa mają nowy kształt, a lusterka zostały zamontowane na kierownicy. Przede wszystkim zmieniły się podwójne reflektory. Podobają się Wam?

Silnik to wciąż 3-cylindrówka o pojemności 105o. Nowością jest wlot ram-air pod miniowiewką, a modyfikacjom uległ też wydech, aby spełniać normy emisji spalin. Moc wzrośnie nieznacznie, mówi się o przedziale 135-140 KM.

Wygląda na to, że nowa wersja bazowa otrzyma zawieszenie Showa oraz radialne zaciski Brembo obecne w aktualnej wersji R. Dodatkiem w nowym Speed Triple R będzie zawias Ohlinsa znany z aktualnej R-ki. Oba motocykle będą prawdopodobnie obsługiwane za pomocą przepustnicy sterowanej elektronicznie, co technicznie umożliwia zastosowanie kontroli trakcji, czy zmiennych trybów pracy.

Nowe Triumphy Speed Triple oraz Speed Triple R zostaną najprawdopodobniej zaprezentowane pod koniec tego roku, jako modele 2016.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły