Tak wygląda Triumph Speed Triple oraz Speed Triple R 2016

- Piotr Jędrzejak

W lutym tego roku na światło dzienne wypłynęły pierwsze zdjęcia szpiegowskie nowego Triumpha Speed Triple. Dziś przedstawiamy Wam zdjęcia w finalnej formie!

Segment dużych nakedów ma się dobrze, ale niestety Triumph nie do końca nadąża za konkurencją. Mówi się, że zupełnie nowy Speed Triple pojawi się na rynku w 2018 roku – teraz Brytyjczycy wypuszczają lekko zmodyfikowaną wersję znanego już Speeda. Motocykl został po raz pierwszy przyłapany w lutym, gdy jeździł jeszcze w ukryciu. Dzięki zdjęciom wykonanym kilka dni temu w okolicy fabryki w Hinckley już wiecie, jak Speed rzeczywiście będzie wyglądał. Osłony chłodnicy, zadupek, pług oraz zbiornik paliwa mają nowy kształt, a lusterka zostały zamontowane na kierownicy. Przede wszystkim zmieniły się podwójne reflektory. Podobają się Wam?

2016 Triumph Speed Triple (2)

2016 Triumph Speed Triple (3)

2016 Triumph Speed Triple (1)

Silnik to wciąż 3-cylindrówka o pojemności 105o. Nowością jest wlot ram-air pod miniowiewką, a modyfikacjom uległ też wydech, aby spełniać normy emisji spalin. Moc wzrośnie nieznacznie, mówi się o przedziale 135-140 KM.

Wygląda na to, że nowa wersja bazowa otrzyma zawieszenie Showa oraz radialne zaciski Brembo obecne w aktualnej wersji R. Dodatkiem w nowym Speed Triple R będzie zawias Ohlinsa znany z aktualnej R-ki. Oba motocykle będą prawdopodobnie obsługiwane za pomocą przepustnicy sterowanej elektronicznie, co technicznie umożliwia zastosowanie kontroli trakcji, czy zmiennych trybów pracy.

Nowe Triumphy Speed Triple oraz Speed Triple R zostaną najprawdopodobniej zaprezentowane pod koniec tego roku, jako modele 2016.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl