WMMP: Zwycięstwo Ducati Toruń Motul Team
MotoRmania
30 czerwca 2015

Marcin Walkowiak, podczas piątej, sobotniej rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski na Torze Poznań, dał zespołowi Ducati Toruń Motul Team drugie zwycięstwo z rzędu.

informacja prasowa

Walkowiak wystartował do sobotniego wyścigu z drugiego pola startowego w klasie Superstock 1000. Reprezentant DTMT, dominując w swojej klasie, pokonał linię mety z dużą przewagą czasową nad resztą rywali. Jako szósty na metę przyjechał Maciej Ukleja, co dało mu pierwszą pozycję wśród debiutantów. Dariusz Małkiewicz z dobrym czasem okrążenia zajął ósme miejsce. W klasie Superbike barwy ekipy reprezentował Piotr Prendota, kończąc wyścig na ósmym miejscu i pierwszym wśród tegorocznych debiutantów, poprawiając jednocześnie swój życiowy rekord okrążenia Toru Poznań.

Niedzielny wyścig również dostarczył fanom Ducati zgromadzonym na Czerwonej Trybunie sporo emocji. W klasie Superbike Piotr Prendota powtórzył swój rezultat z soboty i ponownie uplasował się na ósmej pozycji, pokonując wszystkich debiutantów. Maciej Ukleja osiągnął najlepszy wynik z zawodników DTMT startujących w klasie Superstock 1000, pokonując linię mety na piątym miejscu, jednocześnie zajmując pierwsze miejsce wśród debiutantów, a także ustanawiając nowy, osobisty rekord okrążenia na obiekcie w Poznaniu. Dariusz Małkiewicz dowiózł bezpieczne siódme miejsce utrzymując równe tempo podczas całego wyścigu. Marcin Walkowiak, po dobrym starcie uszkodził w jednym z zakrętów dźwignię zmiany biegów, co zmusiło naszego zawodnika do obniżenia tempa i w efekcie zakończenia wyścigu na ósmej pozycji. Reprezentant Ducati Toruń Motul Team wyjeżdża więc z Poznania na czwartej pozycji w klasyfikacji generalnej z niewielką stratą punktową do lidera tabeli.

Przez cały weekend wyścigowy ekipie Ducati kibicowała ogromna grupa fanów. Skład „Czerwonej Trybuny” dopingował naszych zawodników i swoją obecnością motywował do widowiskowej rywalizacji.

Ducati Toruń Motul Team wróci do walki o Mistrzostwo Polski już za trzy tygodnie, kiedy to w dniach 18-19 lipca siódmą i ósmą rundę tegorocznego sezonu WMMP będzie gościć Autodrom Most.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły