WMMP: Zwycięstwo Ducati Toruń Motul Team

- MotoRmania

Marcin Walkowiak, podczas piątej, sobotniej rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski na Torze Poznań, dał zespołowi Ducati Toruń Motul Team drugie zwycięstwo z rzędu.

informacja prasowa

Walkowiak wystartował do sobotniego wyścigu z drugiego pola startowego w klasie Superstock 1000. Reprezentant DTMT, dominując w swojej klasie, pokonał linię mety z dużą przewagą czasową nad resztą rywali. Jako szósty na metę przyjechał Maciej Ukleja, co dało mu pierwszą pozycję wśród debiutantów. Dariusz Małkiewicz z dobrym czasem okrążenia zajął ósme miejsce. W klasie Superbike barwy ekipy reprezentował Piotr Prendota, kończąc wyścig na ósmym miejscu i pierwszym wśród tegorocznych debiutantów, poprawiając jednocześnie swój życiowy rekord okrążenia Toru Poznań.

Podium - Marcin Walkowiak

Niedzielny wyścig również dostarczył fanom Ducati zgromadzonym na Czerwonej Trybunie sporo emocji. W klasie Superbike Piotr Prendota powtórzył swój rezultat z soboty i ponownie uplasował się na ósmej pozycji, pokonując wszystkich debiutantów. Maciej Ukleja osiągnął najlepszy wynik z zawodników DTMT startujących w klasie Superstock 1000, pokonując linię mety na piątym miejscu, jednocześnie zajmując pierwsze miejsce wśród debiutantów, a także ustanawiając nowy, osobisty rekord okrążenia na obiekcie w Poznaniu. Dariusz Małkiewicz dowiózł bezpieczne siódme miejsce utrzymując równe tempo podczas całego wyścigu. Marcin Walkowiak, po dobrym starcie uszkodził w jednym z zakrętów dźwignię zmiany biegów, co zmusiło naszego zawodnika do obniżenia tempa i w efekcie zakończenia wyścigu na ósmej pozycji. Reprezentant Ducati Toruń Motul Team wyjeżdża więc z Poznania na czwartej pozycji w klasyfikacji generalnej z niewielką stratą punktową do lidera tabeli.

Prendota, Ukleja

Przez cały weekend wyścigowy ekipie Ducati kibicowała ogromna grupa fanów. Skład „Czerwonej Trybuny” dopingował naszych zawodników i swoją obecnością motywował do widowiskowej rywalizacji.

Ducati Toruń Motul Team wróci do walki o Mistrzostwo Polski już za trzy tygodnie, kiedy to w dniach 18-19 lipca siódmą i ósmą rundę tegorocznego sezonu WMMP będzie gościć Autodrom Most.

Podium i kibice

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl