Szef Yamahy zapowiada kolejny motocykl 3-kołowy
Piotr Jędrzejak
28 lutego 2018

Zamieszanie dookoła 3-kołowej Yamahy Niken nie zdążyło jeszcze się uspokoić, a co więcej, Niken nie zdążył jeszcze nawet trafić na rynek, a Yamaha już zapowiada kolejny motocykl tego typu.

Yamaha Tricity, czyli trójkołowy, przechylający się skuter (LMW – Leaning Multi Wheeler) trafił na rynek w 2014 roku. Został przyjęty raczej ciepło, w końcu to tylko skuter klasy 125. Japończycy poszli za ciosem i najpierw zaprezentowali projekt koncepcyjny, aby na targach pod koniec roku 2017 pokazać sprzedażową wersję Yamahy Niken. Trójkołowiec ma trafić do sprzedaży dopiero za kilka miesięcy, a pomimo tego już dawno nie widzieliśmy tak gorących dyskusji na temat nowego modelu.

Yamaha Tricity 125

Dwa tygodnie temu, na przemowie zamykającej rok fiskalny 2017, CEO/Prezydent Yamahy, Yoshihiro Hidaka zdradził, że trwają prace nad kolejnym projektem z serii LMW:

„Od czasu premiery miejskiego Tricity w 2014 roku, kontynuowaliśmy działania R&D, aby na wystawie Tokyo Motor Show w minionym roku zaprezentować duży model sportowy Niken, który trafi na rynek w tym roku. 

Nie chcąc ograniczać się tych dwóch modeli, będziemy poszerzali ofertę o nowe wartości LMW.”

Szef Yamahy – Yoshihiro Hidaka i slajd z trzema motocyklami z serii LMW.

Mówiąc to, szef Yamahy miał za plecami slajd, na którym nowy, zamazany model umiejscowiony był pomiędzy małym miejskim skuterem Tricity, a dużym sportowym Nikenem bazującym na MT-09. Być może jest to podpowiedź dotycząca rozmiaru nowego motocykla z serii LMW. Być może nowy trójkołwiec będzie czymś w rodzaju użytkowego, trójkołowego MT-07? A może zobaczymy trójkołowy maxi-skuter na bazie T-Maxa?

Tymczasem wciąż z ciekawością czekamy na pierwsze jazdy Nikenem…

Yamaha Niken
Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły