Suzuki V-Strom 650XT 2015: facelifting i więcej offroadu
Piotr Jędrzejak
30 września 2014

V-Strom 650, czyli bestseller klasy 650-800 adventure ostatniej dekady, dorobił się faceliftingu i kilku usprawnień! Nowy V-Strom 650XT jest jeszcze bardziej adventure.

Zmiany to przede wszystkim przód motocykla, szczególnie wliczając w to przedni błotnik. Stylistyka bazuje na legendarnym Suzuki DR Big, co siłą rzeczy upodobniło 650-tkę XT do większego V-Stroma 1000. Nowe są również szprychowane koła i opony, a zawieszenie przystosowano do lepszego radzenia sobie z nieutwardzonymi drogami. Dzięki temu offroadowe podróże nie powinny być dla tego motocykla żadnym problemem.

Nowości są nie tylko wizualne – nowy układ plastików gwarantuje lepsze chłodzenie silnika, który zresztą też został odświeżony pod względem rozrządu oraz elektroniki sterującej jego pracą. Układ wtryskowy również pracuje teraz dokładniej, a przełożenia skrzyni biegów stały się bardziej sportowe.

Suzuki postawiło też spory nacisk na szeroką gamę akcesoriów, tak, aby każdy podróżnik znalazł coś dla siebie. V-Strom 650XT prawdopodobnie pojawi się w salonach jeszcze w grudniu tego roku i jeżeli chcecie poznać nasze zdanie, to Mały V-Strom jeszcze długo będzie stał na pozycji bestsellera!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły