Suzuki V-Strom 650XT 2015: facelifting i więcej offroadu

- Piotr Jędrzejak

V-Strom 650, czyli bestseller klasy 650-800 adventure ostatniej dekady, dorobił się faceliftingu i kilku usprawnień! Nowy V-Strom 650XT jest jeszcze bardziej adventure.

Zmiany to przede wszystkim przód motocykla, szczególnie wliczając w to przedni błotnik. Stylistyka bazuje na legendarnym Suzuki DR Big, co siłą rzeczy upodobniło 650-tkę XT do większego V-Stroma 1000. Nowe są również szprychowane koła i opony, a zawieszenie przystosowano do lepszego radzenia sobie z nieutwardzonymi drogami. Dzięki temu offroadowe podróże nie powinny być dla tego motocykla żadnym problemem.

Nowości są nie tylko wizualne – nowy układ plastików gwarantuje lepsze chłodzenie silnika, który zresztą też został odświeżony pod względem rozrządu oraz elektroniki sterującej jego pracą. Układ wtryskowy również pracuje teraz dokładniej, a przełożenia skrzyni biegów stały się bardziej sportowe.

Suzuki postawiło też spory nacisk na szeroką gamę akcesoriów, tak, aby każdy podróżnik znalazł coś dla siebie. V-Strom 650XT prawdopodobnie pojawi się w salonach jeszcze w grudniu tego roku i jeżeli chcecie poznać nasze zdanie, to Mały V-Strom jeszcze długo będzie stał na pozycji bestsellera!

Suzuki V-Strom 650XT 2015 (7)

Suzuki V-Strom 650XT 2015 (3)

Suzuki V-Strom 650XT 2015 (5)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl