Specjalne barwy ZX-6R 636 i ZX-10R na 30-lecie legendy Ninja!
Piotr Jędrzejak
12 maja 2014

Dokładnie 30 lat temu, w 1984 roku na amerykańskim rynku pojawiło się Kawasaki GPz900R. Był to początek historii Ninja!

Z okazji 30. urodzin Ninjy, Kawasaki stworzyło specjalne logo „Ninja 30 lat”, które towarzyszyć ma wszelkim imprezom związanym z obchodami 30-lecia. Oczywiście dwa największe wydarzenia to premiery specjalnych wersji topowch reprezentantów legendy!

Zieloni z dumą chwalą się modelami ZX-6R oraz ZX-10R w szałowych wersjach (przyznacie, że są sexy, prawda?) pod nazwą 30th Anniversary Edition. Od swoich standardowych wersji, te motocykle różnią się tylko kolorami. Posiadają malowanie w kolorach Lime Green/Pearl Stardust White, zielone paski na felgach oraz emblematy 30th Anniversary na bocznych owiewkach.

W imieniu Kawasaki Heavy Industries, Toshiakiego Tani, starszy menedżer w wydziale promocji sprzedaży mówi: „Od trzydziestu lat Ninja wyznacza standardy wysokiej wydajności. Pierwszy model Ninja, GPz900R zadebiutował w 1984 roku. Pakiety zaawansowanych technologii Kawasaki zawsze były zwiastunem nowej ery dla wyczynowych motocykli sportowych i ustanawiały nowe standardy dla mocy, właściwości jezdnych i aerodynamiki. Od tego czasu nazwa Ninja nadal reprezentująe najwyższą klasę motocykli supersport. W 2014 roku, z okazji 30-lecia marki Ninja, każdy z nas w Kawasaki chce pokazać naszą wdzięczność fanom Ninja, którzy kochali i jeździli tymi niesamowitymi motocyklami w ciągu ostatnich trzydziestu lat.”

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły