Premiera Yamahy R25 / R3 już 20 maja!
Piotr Jędrzejak
12 maja 2014

Premiera Yamahy YZF-R25 w końcu jest znana! Indonezyjski oddział Yamahy potwierdza datę 20. maja!

Kilka dni temu, właśnie za sprawą Yamahy z Indonezji, wystartowała strona iwantyamahar25.com, czyli zwyczajnie ChcęYamahęR25.com. Dowiadujemy się z niej, że premiera R25 odbędzie się już 20. maja. YZF-R25 to oczywiście model przeznaczony na tamtejsze rynki – do Europy i USA spodziewamy się, że trafi identyczna trzysetka w postaci YZF-R3.

Yamaha bardzo stawia na promowanie R25-tki jako silne nawiązanie do prototypowej M1 z MotoGP. Zresztą nawet w pierwszym filmie promocyjnym udział wziął Valentino Rossi! Yamaha też obiecuje, że pierwsi klienci dostaną razem z motocyklem kask AGV w barwach VR|46. Według nas ta strategia marketingowa jest skazana na sukces.

O ile w Azji sprzedaż tego typu sprzętów jest liczona bardzo grubymi liczbami, to w Europie Yamaha R3 przeznaczona będzie przede wszystkim dla debiutujących motocyklistów. Co wcale nie zmienia faktu, że jesteśmy niezmiernie ciekawi jak wypadnie Yamaha na tle takiej konkurencji, jak Ninja 300, czy CBR300R. Więcej informacji już niebawem!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły