Sena prezentuje interkom z funkcją łączenia się przez internet

- Piotr Jędrzejak

Nowością nie jest interkom, ale aplikacja na smartfony współpracująca z dowolnym interkomem Sena.

Jeżeli jeździliście kiedyś w grupie znajomych posiadających interkomy, na pewno odkryliście całą paletę zalet takiego rozwiązania. Można się komunikować, komentować otaczającą rzeczywistość, czy po prostu nie nudzić się na długiej trasie. Sena, producent interkomów, poszedł teraz o krok dalej, monstrualnie powiększając zasięg działania interkomu.

Idea jest całkiem prosta. Na smartfonie instaluje się aplikację Sena RideConnected App – jest darmowa, dostępna na Androida oraz iOS. Aplikacja łączy się za pomocą bluetootha z interkomem w kasku, a następnie za pomocą połączenia internetowego (LTE, WiFi, itp) rozszerza zasięg konwersacji grupowych praktycznie na cały świat. O ile tylko użytkownik ma połączenie z internetem, może dołączyć do konwersacji grupowej. Nie ogranicza go ani zasięg pomiędzy członkami ekipy, ani liczba połączonych do grupy osób. To oznacza, że z grupą jeżdżącą na motocyklach może połączyć się kolega siedzący w domu.

Obejrzyjcie prezentację:

My na przykład już chcemy wykorzystać to rozwiązanie do komunikacji w trakcie wykonywania zdjęć do testów motocykli. Gdy ja, Jędrzejak, jeżdżę, a Tomazi fotografuje, co chwilę trzeba się zatrzymywać i opuszczać miejscówki do zdjęć, aby ustalić, jakie ujęcie następnie chcemy uzyskać. Teraz nasza praca stanie się łatwiejsza.

Aplikacja może też pomóc motocyklistom lubiącym offroad – oczywiście do momentu, gdy nie skończy się zasięg sieci internetowej. Albo w użytku komercyjnym, jak wycieczki grupowe czy wszelkie produkcje odbywające się na otwartym terenie.

Z oficjalnej informacji prasowej ani z informacji na stronie nie wynika jednak, czy wszyscy członkowie rozmowy grupowej muszą komunikować się za pomocą internetu, czy też członkowie internetowi mogą dołączać do grupy rozmawiającej przez tradycyjne fale. Niestety też nie mogę tego sprawdzić, ponieważ na Samsungu Galaxy S5 aplikacja zalicza błąd krytyczny zanim na dobre się uruchomi.

Gdy już grupowo przetestujecie aplikację Sena RideConnected, dajcie znać!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl